LUDNICA U ITALIJI: Napoli iskoristio kiks Juventusa, u nedelju derbi odluke! Asistencije Kolarova i Ljajića

SERIJA A

Fudbaleri Napolija pobedili su večeras na svom terenu Udineze sa 4:2, u utakmici 33. kola italijanskog prvenstva i na četiri boda se primakli Juventusu, koji je odigrao nerešeno 1:1 protiv Krotonea na gostovanju.

Udineze je poveo protiv Napolija u 41. minutu golom Jakuba Jankta, a četiri minuta kasnije izjednačio je Lorenco Insinje. Novo vodjstvo gostima doneo je Svante Ingelson u 55. minuta, a u 57. je ponovo izjednačen rezultat, posle gola Raula Albiola.

Napoli je poveo u 70. minutu golom Arkadijuša Milika, a pobedu je obezbedio Lorenco Toneli u 75. minutu.

Napoli sada ima 81 bod, četiri manje od prvoplasiranog Juventusa, a Udineze, koji je pretrpeo 20. poraz, zauzima 14. mesto sa 33 boda.

Juventus je poveo u 17. minutu golom Aleksa Sandra, a bod Krotoneu doneo je Simi u 65. minutu.

U sledećem kolu u nedelju u Torinu veliki derbi igraju Juventus i Napoli.

Krotone se bori za opstanak, zauzima 19. mesto na tabeli sa 28 bodova i ima bod manje od Spala, koji je prvi iznad crte, u bezbednoj zoni, nakon što je odigrao 0:0 sa Kjevom.

Roma je pobedila Đenovu kao domaćin sa 2:1. Rimljani su poveli u 17. minutu golom Džingiza Undera, kome je asistirao kapiten reprezentacije Srbije Aleksandar Kolarov, a prednost je udvostručio Ervin Zukanović, autogolom u 52. minutu. Konačan rezultat postavio je Đanluka Lapadula u 61. minutu.

Roma je ostala na trećem mestu ispred četvrtoplasiranog Lacija, koji je pobedio u Firenci sa 4:3, a obekipe imaju po 64 boda. Djenova zauzima 12. mesto sa 38 bodova.

Sampdorija je kao domaćin pobedila Bolonju golom Duvana Sapate u trećem minutu nadoknade vremena.

Sampdorija je ostala u trci za kvalifikacije za Ligu Evropa, zauzima osmo mesto na tabeli sa 51 bodom i ima tri manje od Milana na šestom mestu koje vodi u kvalifikacije.

Torino i Milan odigrali su nerešeno 1:1, a Sasuolo je kao gost pobedio Veronu sa 1:0.

Adem Ljajić je u remiju Torina ukljinižio asistenciju.

Ranije danas Atalanta je pobedila Benevento sa 3:0.

(Beta, Foto: Reuters)

(KURIR TV SPORT) DA LI SAMO MIROSLAV ĐUKIĆ TREBA DA ODE IZ PARTIZANA?! A šta sa onima koji su ga doveli?