RAD GRABI KA OPSTANKU: Pobeda Građevinara u Čačku, slavili i Bačka i Radnik

SUPERLIGA SRBIJE

Fudbaleri Rada pobedili su danas na gostujućem terenu u Čačku Borac sa 2:1, u utakmci 35. kola Super lige Srbije, odnosno petog kola plej-auta i osvojili važne bodove u borbi za opstanak.

Rad je poveo u 36. minutu golom Bogdana Mladenovića, a izjednačio je Miloš Džugurdić u 43. minutu. Pobedu beogradskom timu doneo je Vladimir Volkov golom iz jedanaesterca u poslednjem minutu utakmice.

Posle treće pobede u poslednje četiri utakmice Rad je peti na tabeli plej-aut grupe sa 22 boda, dok je Borac poslednji sa 12 bodova i ispao je iz lige.

Bačka je kao domaćin pobedila Javor sa 4:0.

Dvostruki strelac bio je Luka Mićić u 18. i 69. minutu, a golove su postigli još Miroslav Bjeloš u 10. minutu iz jedanaesterca i Luka Luković u 38. minutu.

Bačka je sedma na tabeli sa 19 bodova, a Javor zauzima šesto mesto sa bodom više.

Fudbaleri Radnika pobedili su u Surdulici Zemun sa 2:1.Radnik je oba gola postigao iz penala, a oba puta bio je precizan Igor Zlatanović, u 35. i 61. minutu. Jedini gol za Zemun postigao je Miljan Vukadinović u 53. minutu.

Radnik je treći na tabeli sa 25 bodova, a toliko ima i Zemun na četvrtom mestu.

(Beta, Foto: FK Rad)