LUDNICA U HUMSKOJ! Saša Ilić u 90. minutu srušio Čukarički i odveo Partizan u finale Kupa (KURIR TV)

KAPITENSKI

Fudbaleri Partizana plasirali su se u finale Kupa Srbije posle pobede nad ekipom Čukaričkog rezultatom 2:0.

Fudbaleri Partizana uspeli su da se plasiraju u finale Kupa Srbije posle pobede nad ekipom Čukaričkog rezultatom 2:0. Prvi meč na Brdu završen je pobedom domaćina sa 4:2, pa je zbog gola u gostima Partizan uspeo da prođe dalje.

Dosta dobro su crno-beli ušli u meč, imali nekoliko odličnih prilika i penal, ali nisu uspeli da postignu gol, tačnije Pantić je promašio sa kreča. Bez golova se otišlo na veliki odmor.

Ipak, već na početku drugog dela igre uspeli su domaći da postignu gol, tačnije Antonov i na taj način da unesu neizvesnost u ovaj meč.

Pritisli su crno-beli u poslednjih deset minuta, imao je Saša Ilić 2 min pre kraja odličnu prilku , ali uspeo je da promaši prazan gol.

Kapiten se na kraju iskupio za promašaj, tačnije u 90. minut i na taj način zakaže finale sa ekipom Mladosti iz Lučana. Mladost je ranije danas ubedljivo savladala Mačvu rezultatom 4:0, za ukupnih 5:1.

Na ovaj način su crno-beli ostali u trci za jedan trofej ove sezone, pošto je Crvena zvezda osvojila trofej Superlige.

DRUGO POLUVREME:

90. minut - GOOOOL - Saša Ilić.

82. minut - Odlična šansa za MIlojevića iz kornera, ali na visi zadatka bio je golman Partizana.

78. minut - Iz igre izlazi Bojić, u igru Veličković.

77. minut - Izmena. Iz igre ilazi Tošić, u igru ulazi Đorđe Jovanović.

76. minut - Antonov je izašao sam isrped gola Čukaričkog, šutnuo iz sve snage, ali nije pogodio gol.

69. minut - Mudrinski ulazi u igru umesto Ovusua.

67. minut - GOOOOL - Antonov pogađa na asistenciju Ivanovića.

61. minut - Ivanović je krenuo silovito, ušao u šesnaesterac i opalio levom novog, ali lopta je pogodila spoljni deo mreže.

57. minut - Prvi šut Partizana u okvir gola Čuke u drugom delu igre. Antonov je probao sa nekih 30 metara, ali Belić je bio na visini zadatka.

54. minut - Nova bakljada Grobara na Istoku.

51. minut - Lalatović je protestovao zbog faula, delovalo je da će Mažić da ga isključi, ali samo mu je dao poslednju opomenu.

45. minut - Startovao je drugi deo igre.

PRVO POLUVREME:

45. minut - Poluvreme.

40. minut – Kako se bližio odmor tempo je polako opadao, iako je Partizan i dalje bio tim koji je imao inicijativu, ali jalovu.

35. minut - Solo prodor Pantića kroz odbranu Čukaričkog, na kraju je uleteo u gužvu i izgubio loptu.

31. minut - Nova prilika za Partizan, Tavamba je primio loptu u petercu i šutnuo iz okreta, ali Belić je ponovo bio na visini zadatka.

30. minut - Navijači Partizana napravili su sjanu bakljadu na istočnoj tribini.

26. minut - Tavamba je dugo vukao loptu, na kraju je rešio da proigra Tošića, koji je bio u šesnaestercu, a gosti su pročitali tu nameru i presekli pas.

23. minut - Danilo Pantić je promašio penal, tačnije golman Čukaričkog Belić je uspeo da odbrani penal.

22. minut - PENAL!

18. minut - ŠANSA! Najbolju priliku na utakmici imao je Đorđe Ivanović. Proigrao ga je Tavamba, a Ivanović je šutirao iz okreta sa peterca - pored gola.

17. minut - Odlična šansa za Čuku, opalio je Stojanović posle konfuzije u odbrani crno-belih, ali lopta je prošla nekoliko centimetara pored stative Jovičića.

11. minut - Prva prava prilika na meču. Tošić je opalio sa nekih 20 metara, lopta je prošla tik pored leve stative.

9. minut - Prvi korner za crno-bele posle šuta Tavambe.

7. minut - Još uvek bez prave prilike, crno-beli idu na sve ili ništa.

1. minut - Utakmica je počela sa malim zakašnjenjem zbog tuče navijača ispred stadiona.

Fudbaleri Partizana moraju da nadoknade dva gola zaostatka ukoliko žele da dođu u priliku da odbrane trofej koji su osvojili prošle sezone. U prvom meču Čukarički je slavio na svom terenu rezultatom 4:2.

Čukarički želi da igra u Evropi naredne sezone, a kako ekipa trenera Nenada Lalatovića nije uspela da izbori evro scenu kroz Superligu, žele to da učine preko Kupa.

Đukić zbog povreda na ovom meču ne može da računa na Vladimira Stojkovića, Bojana Ostojića i Luku Cucina, dok je Marko Jevtović suspendovan zbog kartona. S druge strane, Marko Docić neće moći da pomogne "Brđanima".

Ostanite uz Kurir sport i iz minuta u minut pratite najzanimljivija dešavanja sa stadiona u Humskoj!

19:40 - Krvava tuča ispred stadiona

Pola sata pre starta utakmice došlo je do velikog međusobnog obračuna navijača Partizana. Opširnije OVDE.

19:20 - Poznati sastavi timova

Partizan: Jovičić - Vulićević, N. R. Miletić, Marković, Antonov - Tošić, Zdjelar, Đerlek, Pantić - Ivanović, Tavamba.

Čukarički: Belić - Stevanović, Đurić, Puškarić, Bogosavac - Drinčić - Ovusu, Stojanović, Bojić, Belaković - Kajević.

19:00 - Čukarički ubedljivo slavio na prvom meču

Kurir sport, foto: Dado Đilas