ARSENAL JE PONOVO MOĆAN: Tobdžije pregazile Lester! Ozil dirigovao, Obamejang pogađao (VIDEO)

NAVIJAČI IMAJU ČEMU DA SE NADAJU

Fudbaleri Arsenala pobedili su Lester kao domaćini na "Emiratima" u poslednjoj utakmici devetog kola Premijer lige - 3:1 (1:1).

"Tobdžije" se sada nalaze na deobi trećeg mesta na tabeli sa još dva londonska kluba, Čelsijem i Totenhemom, sa po 21 bodom, odnosno dva manje od Mančester sitija i Liverpula.

Lester je 11. sa 12 bodova.

Tim Unaija Emerija zabeležio je sedmu uzastopnu pobedu u Premijer ligi, a desetu zaredom u svim takmičenjima!

Početak večerašnjeg meča, međutim, nije nagoveštavao takav epilog. "Lisice" su bile bolje, što su krunisale vođstvom u 31. minutu, kada je Beljerinu pripisan autogol.

Ipak, da se na odmor ode nerešenim rezultatom (1:1) pobrinuo se Ozil u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

A onda je u drugom poluvremenu Arsenal zaigrao maestralno.

Jeste Obamejang, koji je u igru ušao u 61. minutu, postigao dva gola, ali igrač utakmice je definitivno bio Ozil. Sjajno je dirigovao igrom svog tima i nagovestio povratak u nekadašnju formu.

Gabonac je mrežu Lestera tresao u 63. i 66. minutu, oba puta posle prelepih akcija "tobdžija", a naročito je poslednji gol bio spektakularan.

Navijači Arsenala posle mnogo vremena ponovo imaju čemu da se nadaju...

(Kurir.rs/Kurir sport, Foto: Reuters)