MARAKANA JE EKSPLODIRALA, PAO JE LIVERPUL! Dve bombe Pavkova za vicešampione Evrope! ČUDO U BEOGRADU, istorijska pobeda Crvene zvezde u LŠ (KURIR TV)

SPEKTAKL KAKAV SE NE PAMTI

Nebo se ponovo otvorilo! Na "Marakani" se dogodilo čudo! Fudbaleri Zvezde srušili su vicešampiona Evrope Liverpul, a heroj crveno-belih bio je dvostruki strelac Milan Pavkov - 2:0 (2:0)!

Srpski prvak je načinio senzaciju! Pobedio je vlasnika pet titula prvaka Evrope! Greh bi bio meriti zasluge crveno-belih, ali se rola gorostasnog napadača Milana Pavkova mora istaći - mudrim udarcem glavom u 22. minutu, a onda sedam minuta kasnije projektilom sa više od 20 metara nokautirao je velikana sa "Enfilda".

Zvezda je tako zabeležila prvu, istorijsku pobedu u Ligi šampiona i sa četiri boda osvojena u isto toliko utakmica umešala se u borbu za proleće u Evropi.

U drugom meču Grupe C, Napoli i Pari Sen Žermena igrali su 1:1, a na tabeli vode Liverpul u Napoli sa po šest bodova, PSŽ ima 5, a Crvena zvezda 4.

Izabranici trenera Vladana Milojevića odigrali su najbolju utakmicu ne samo otkako je ova ekipa na okupu, već "Delije" ne pamte ovakvu rolu svojih ljubimaca decenijama unazad.

I ranije je bilo mečeva u kojima su crveno-beli "ostavljali srce na terenu", ali danas su frenetičnoj borbenosti dodali i hrabrost, pamet, mudrost i disciplinu, uz kvalitet koji nesporno poseduju. Milojević je igračima uspeo da skine okove sa nogu, koje su imali na "Parku prinčeva" i "Enfildu", i usadi im pobednički mentalitet. Ne samo da se Vujadin Savić i drugovi nisu uplašili giganta sa Ostrva, već su u arenu ušli spuštenog garda, spremni da se bore do poslednjeg atoma snage i poslednje kapi krvi.

1 / 7 Foto: Starsport©

To su i učinili i nokautirali rivala, koji je unapred upisao pobedu.

Tu su se Jirgen Klop i njegovi igrači prevarili.

Dok je Milojević silom prilika, zbog odsustva povređenog Ričmonda Boaćija, u prvi tim uvrstio Pavkova, a donekle iznenadio i Slavoljubom Srnićem, njegov kolega Klop je na klupi ostavio Roberta Firmina, Fabinja, Džoa Gomeza i rekovalescenta Nabija Keitu. U vatru je (neočekivano) poslao Žoela Matipa, Adama Lalanu i Danijela Staridža.

Kada je Klop u poluvremenu reagovao i na teren poslao Firmina i Gomeza, bilo je kasno. Ne samo što je Zvezda vodila 2:0, već je uhvatila ritam iz kog niko nije mogao da je izbaci, pa ni Salah, Mane, Firmino niti ostale skupocene zvezde Redsa.

Osim što su postigli dva gola i još nekoliko puta zapretili najskupljem golmanu sveta Alisonu Bekeru, crveno-beli su oštećeni u uvodu drugog poluvremena kada sudija Antonio Mateu Lahoz nije pokazao na "belu tačku" u kaznenom prostoru gostiju iako je bilo jasno da je Džejms Milner rukom zaustavio šut Marka Marina.

Imao je Liverpul šanse, ali je Staridž pri rezultatu 0:0 promašio zicer, u drugom poluvremenu je lopta po jednom pogodila prečku i stativu Zvezdinog gola, a u finišu je golman Milan Borjan do ludila doveo Salaha, naviklog da svoj gotovo svaki šut smesti u mrežu, odbranivši mu nekoliko pokušaja.

Na kraju, posle poslednjeg Lahozovog zvižduka, eksplozija oduševljenja na "Marakani". Apsolutno zasluženo!

Crveno-beli će borbu za evropsko proleće nastaviti u Napulju 28. novembra, dok će Liverpul istog dana gostovati u Parizu.

KRAJ - 2:0!

90+4. minut - Još jedna fantastična odbrana Borjana posle šuta Salaha.

85. minut - Čaušiću je ukazana pomoć, vratio se u igru, ali očigledno je da ne može da pruži maksimum.

85. minut - Van Dajk je pokušao glavom - preko gola.

83. minut - Problem za Zvezdu. Povredio se Čaušić, a Milojević više nema pravo na izmenu.

82. minut - Borjan ponovo zaustavlja Salaha! Posle auta Egipćanin je bio na drugoj stativi, doduše skoro u mrtvom uglu, ali je šutirao, a Zvezdin golman odbranio.

80. minut - Izmena u Liverpulu. Ulazi Origi, izlazi Lalana. Klop igra sa četiri napadača.

79. minut - Velika gužva u šesnaestercu Zvezde. Zbunila se odbrana domaćina, kofuzija Borjana i Rodića, ali na kraju je sve ispalo dobro.

75. minut - Dobra kontra Zvezde, akciju je započeo i završio Gobeljić, ali na kraju nije dobro zahvatio loptu.

73. minut - Poslednja izmena Milojevića, umesto Krstičića uveo je Jovičića.

71. minut - STATIVA! Posle kornera ponovo je pokušao Salah, a njegov udarac zakačio je stativu i otišao pored gola.

71. minut - Šut Salaha, lopta je zakačila Gobeljića, ali je Borjan sjajno intervenisao.

64. minut - Druga izmena Milojevića. Marin se više ne kreće dobro posle udarca dobijenog u prvom poluvremenu, pa ga je zamenio Čaušić.

62. minut - Fudbalerui Zvezde su za sat igre ukupno pretrčali pet kilometara više od rivala.

60. minut - Stojković ne može da nastavi utakmicu, u igri je Gobeljić.

57. minut - Stojkoviću se ukazuje pomoć! Očigledno je da trpi jak bol.

56. minut - PREČKA! Firmino je centrirao, lopta je zakačila jednog igrača Zvezde i pogodila prečku.

NAVIJAČI PARTIZANA SA KAPAMA PARTIZANA!

49. minut - Delije su smislile pesmu za Pavkova, zapravo prepevali su stari navijački hit koji je bio posvećen Mihajlu Pjanoviću: "Hej, Pavkov, skoči, daj gol glavom"...

48. minut - Firmino je centrirao, a Degenek izblokirao Manea pred golom.

46. minut - MILNER IGRAO RUKOM, LAHOZ NIJE SVIRAO PENAL! Marin je šutirao, Milner je loptu zaustavio rukom, ali se Španac nije oglasio.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Klop je izvršio dve izmene, umesto Staridža na teren je poslao Firmina, a umesto Aleksander-Arnolda ušao je Gomez.

1 / 5 Foto: Starsport©

KRAJ PRVOG POLUVREMENA - 2:0!

37. minut - Žuti karton za Lalanu posle žestokog starta nad Marinom.

34. minut - Još jedan pokušaj Staridža - pored gola.

33. minut - Lalana glavom šalje loptu pored gola.

29. minut - GOOOLLL - 2:0 ZA CRVENU ZVEZDU! PONOVO PAVKOV! Izdržao je duel sa Vajnaldumom i sa više od 20 metara šutirao snažno i precizno!

26. minut - Sad je i Ben bio u dobroj poziciji, ali je glavom poslao loptu za malo pored gola.

23. minut - Jirgen Klop je već poslao trojicu igrača na zagrevanje.

22. minut - GOOOLLL - 1:0 ZA CRVENU ZVEZDU! PAVKOV! Marin je izveo korner sa desne strane, Pavkov je posle nebeskog skoka sa šest, sedam metara glavom zakucao loptu u mrežu.

21. minut - Odličan šut Bena, ali je Alison odlično intervenisao.

20. minut - Još jedna prilika za Staridža, iz blizine je šutirao između dvojice Zvezdinih defanzivaca, ali je neko zakačio loptu i ona je otišla u korner.

17. minut - VELIKA ŠANSA ZA LIVERPUL! Staridž je na ivici peterca ostao sam, ali je loptu poslao preko gola!

15. minut - AUUU!!! Posle kornera sa desne strane Savić je iz okreta šutirao između trojice igrača Liverpula - preko gola. Ovo je bila najopasnija situacija po goste.

13. minut - Još jedan opasan napad Zvezde. Marin je gurnuo loptu ka Benu, ali su gosti otklonili opasnost. Ipak, to je bilo dovoljno da navijači ponovo zagrme.

11. minut - Salah je centrirao, Staridž je skočio, ali jedva je glavom okrznuo loptu, ona je na 15 metara od gola pala na volej Aleksander-Arnoldu, koji je pucao preko gola.

10. minut - Marin je šesnaestercu Liverpula "zalomio" jednog protivničkog igrača i šutirao, što je bilo dovoljno za uzdahe "Delija", iako je lopta postala lak plen golmana Alisona Bekera.

8. minut - Mane je ušao u kazneni prostor Zvezde i uputio oštru loptu u sredinu, ali Milner nije dobro reagovao.

5. minut - Marin je već dobio žuti karton zbog oštrog starta na Aleksander-Arnoldom.

3. minut - Prvi uzdasi domaćih navijača! Lopta je bila pred golom Liverpula, ali je Matip intervenisao, a Zvezda je dobila prvi korner, posle kog je iz daljine šutirao Krstičić - neprecizno.

2. minut - "Pune tribine ludih navijača", grmi sa Severa!

1. minut - Sudija Lahoz je dao znak da utakmica počne.

1 / 3 Foto: Starsport©

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević iznenadio je uvrstivši u tim Slavoljuba Srnića i Milana Pavkova, dok je njegov kolega iz Liverpula Jirgen Klop na klupi ostavio Roberta Firmina, Fabinja, Džoa Gomeza i rovitog Nabija Keitu, a od igrača koji nisu standardni poverenje ukazao Žoela Matipa, Adama Lalanu i Danijela Staridža.

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Stojković, Savić, Degenek, Rodić - Krstičić, Jovančić - Srnić, Marin, Ben - Pavkov.

LIVERPUL: Alison - Aleksander-Arnold, Matip, Van Dajk, Robertson - Lalana, Milner, Vajnaldum - Mane, Salah, Staridž.

Utakmicu sude Španci prevođeni Antonijom Mateuom Lahozom.

U terminu od 21.00 drugi meč Grupe C igraju Napoli i PSŽ.

Na tabeli vodi Liverpul sa šest bodova, Napoli ima pet, PSŽ četiri, a Zvezda jedan.

Zvezda i Liverpul sastali su se na "Enfildu" pre dve nedelje i tada je domaćin pobedio 4:0.

18:07 - Navijači Liverpula iz Soluna

18:01 - Evo kako se Englezi na tribini spremaju da bodre Klopov tim protiv Zvezde

17:17 - Lahoz na centru

Utakmicu sudi Španac Antonio Mateu Lahoz, a pomagaće mu zemljaci Pau Kebrian Devis i Roberto del Palomar, dok će četvrti arbitar biti Dijego Barbero Sevilja. Lahoz ima 41 godinu, bio učesnik Svetskog prvenstva u Rusiji. Četvrti sudija sudija bio je na susretu Engelske i Švedske (2:0), a na centru se našao na duelima Danska i Autralije (1:1), odnosno Islanda i Hrvatske (1:2). Ove sezone je sudio i u Ligi Evrope, ali i u najkvalitetnijem evropskom takmičenju kada je delio pravdu Benfiki i Bajernu (2:0).

Zanimljivo da je već ranije sudio Liverpulu i to prošle godine u četvrtfinalu Lige šampiona kada su crveni slavili protv Mančester sitija rezultatom 2:1.

Sudio je i našoj mladoj reprezentaciji u osmini finala Svetskog prvenstva na Novom Zelandu protiv Mađarske (2:1), koje su naši "orlići" kasnije i osvojili.

17:09 - Navijač Liverpula šokirao Beograđane: Biće 3:0 za Zvezdu!

16:08 - Navijači Liverpula u Beogradu uvereni u pobedu

16:05 - Ekspediciju sa "Enfilda" u utorak je na aerodromu "Nikola Tesla" dočekao veliki broj navijača Liverpula iz Srbije. U centru pažnje našli su se Mohamed Salah i trener Jirgen Klop.

16:00 - Dobrodošli! Budite uz Kurir i pratite sva dešavanja vezana za utakmicu Crvena zvezda - Liverpul.