ŠAMPION PREKINUO CRNI NIZ: Bajern pobedio u Bremenu, Dortmund se učvrstio na prvom mestu

BUNDESLIGA

Fudbaler Borusije pobedili su danas na svom terenu u Dortmundu Frajburg sa 2:0, u utakmici 13. kola Bundeslige i učvrstili se na prvom mestu na tabeli.

Golove su postigli Marko Rojs u 40. minutu iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je Pako Alkaser u prvom minutu nadoknade vremena.

Borusija iz Dortmunda je prva na tabeli sa 33 boda i ima devet više od šampiona Bajerna. Frajburg je bez pobede u poslednje četiri utakmice i zauzima 12. mesto sa 14 bodova.

Bajern je u Bremenu pobedio Verder sa 2:1. Nemački šampion poveo je u 20. minutu preko Serža Gnabrija, a izjednačio je Juja Osako u 33. minutu. Pobedu Bajernu doneo je Gabri u 50. minutu svojim drugim golom na utakmici.

Bajern je prekinuo niz od tri utakmice bez pobede i treći je na tabeli sa 24 boda. Verder je nastavio niz loših rezultata, zauzima osmo mesto sa 18 bodova.

U ostalim utakmicama Herta je kao gost pobedila Hanover sa 2:0, a Štutgart je na svom terenu pobedio Augsburg sa 1:0.