CRVENI ĐAVOLI PREBOLELI PSŽ: Mančester junajted očitao lekciju Čelsiju i plasirao se u četvrtfinale (VIDEO)

FA KUP

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Čelsi kao gosti u Londonu 2:0 u poslednjoj utakmici osmine finala FA kupa Engleske.

Pol Pogba je u 31. minutu asistirao Anderu Ereri za 0:1, a onda se i sam upisao u strelce u 45. minutu za, ispostaviće se, konačnih 0:2.

Na "Stamford bridžu" je viđena samo još jedna potvrda da je Čelsi u velikom padu forme, a "crveni đavoli" su pokazali da ih prošlonedeljni poraz od PSŽ-a (0:2) u Ligi šampiona nije uzdrmao, pa su nastavili gde su pre toga stali na pobedničkom koloseku.

Tim Ole Gunara Solskjera je bio bolji rival i zasluženo se plasirao u četvrtfinale najstarijeg fudbalskog takmičenja na svetu.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je ceo meč za Junajted.

Čelsi će u nedelju imati priliku da ipak osvoji domaći trofej, jer se u finalu Liga kupa na "Vembliju" sastaje sa Mančester sitijem. Istog dana "crveni đavoli" igraće premijerligaški derbi sa Liverpulom.