NOVI TRENER GLEDAO SLAVLJE LISICA: Pobede Lestera, Njukasla, Evertona i Hadersfilda

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Njukasla pobedili su večeras na svom terenu ekipu Barnlija sa 2:0, u utakmici 28. kola Premijer lige.

Njukasl je pitanje pobednika rešio u prvom poluvremenu golovima Fabijana Šera u 24. i Šona Longstafa u 38. minutu.

Ekipa Njukasla je zabeležila osmi trijumf od početka sezone i trenutno je 13. na tabeli sa 31 bodom, dok je Barnli na 15. mestu sa bodom manje.

Fudbaleri Lestera, koje je sa tribina gledao novi trener Brendan Rodžers, pobedili su na svom terenu Brajton sa 2:1 i tako upisali prvu pobedu još od 1. januara.

Strelci za pobednički tim bili su Demaraj Grej u desetom i Džejmi Vardi u 63. minutu, dok je jedini pogodak za Brajton postigao Davi Proper u 66. minutu.

Lester je posle desete pobede na 11. mestu na tabeli sa 35 bodova, dok je Brajton na 16. poziciji sa 27.

Fudbaleri EVertona su u gostima bili bolji od Kardifa sa 3:0 i prekinuli seriju od tri uzastopna poraza. Dvostruki strelac bio je Gilfi Sigurdson, u 41. i 66. minutu, a u strelce se upisao i Dominik Kalvert Luin u 93.

Everton je deveti na tabeli sa 36 bodova, dok je Kardif 17. sa 25 osvojenih bodova.

Fudbaleri Hadersfilda pobedili su Vulverhempton sa 1:0, a pobednički gol postigao je Stiv Munije u 91. minutu. Hadersfild je upisao tek osmu pobedu u sezoni, i dalje je poslednji na tabeli sa 14 bodova, dok je Vulverhempton osmi sa 40.