LIVERPUL I DALJE KANDIDAT ZA ŠAMPIONSKU TITULU: Redsi pobedili Barnli i došli na bod zaostatka za Sitijem

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Liverpula pobedili su na svom terenu Barnli sa 4:2, u utakmici 30. kola Premijer lige i prišli na bod zaostatka za prvoplasiranim Mančester sitijem.

Barnli je poveo u šestom minutu golom Ešlija Vestvuda, a Liverpul je preokrenuo golovima Roberta Firmina u 19. i Sadija Manea u 29. minutu. Firmino je svoj drugi gol postigao u 67. minutu, a strelac u timu Barnlija bio je Johan Gudmundson u prvom minutu nadoknade vremena.

Konačan rezultat postavio je Mane, u trećem minutu nadoknade vremena.

Liverpul je posle 22. pobede u prvenstvu drugi na tabeli sa 73 boda, bodom manje od Mančester sitija.

Barnli je pretrpeo treći uzastopni poraz, ukupno 16. i zauzima 17. mesto na tabeli sa 30 bodova, dva više od Kardifa, koji je prvi ispod crte, u zoni ispadanja.