ŠOKANTNO POPODNE U NEMAČKOJ: Dortmund do pobede golovima Alkasera u sudijskoj nadoknadi, kiks Bajerna u Frajburgu

BUNDESLIGA

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su danas na svom terenu ekipu Volfsburga sa 2:0, u utakmici 27. kola nemačke Bundeslige.

Strelac oba pogotka za Dortmund bio je Pako Alkaser u finišu utakmice, u 90. i 94. minutu.

Borusija Dortmund je upisala 19. pobedu od početka šampionata i prva je na tabeli sa 63 boda, dok je Volfsburg sedmi sa 42.

Fudbaleri Frajburga i Bajerna iz Minhena odigrali su nerešeno 1:1.

Frajburg je poveo već u trećem minutu golom Lukasa Helera, a izjednačenje i bod Bajernu doneo je Robert Levandovski pogotkom u 22. minutu.

Bajern je drugi na tabeli nemačkog šampionata sa 61 bodom, dok je Frajburg na 12. poziciji sa 32 osvojena voda.

Fudbaleri Diseldorfa slavili su na svom terenu protiv Borusije Menhengladbah sa 3:1, Nirnberg je pobedio Augsburg sa 3:0, dok je Verder bio bolji od Majnca sa 3:1.