TRI BODA ZA EVROPU: Bilbao u gostima savladao Leganes i napravio veliki korak ka eliti! (VIDEO)

PRIMERA

Fudbaleri Atletik Bilbaa pobedili su večeras u gostima Leganes sa 1:0, dok su Espanjol i Selta igrali nerešeno 1:1 u utakmicama 34. kola španske Primere.

Atletik je na gostovanju Leganesa upisao bitnu pobedu u borbi za plasman u kvalifikacije za Ligu Evropa.

Ekipa iz Baskije do trijumfa je došla autogolom Jusefa en Nesirija u 43. minutu.

Atletik je posle ove pobede sedmi na tabeli Primere sa 49 bodova, dok je Leganes 12. sa 41.

Selta je na gostovanju protiv Espanjola imala gol zaostatka, ali je na kraju ipak uspela da dodje do izjednačenja i bitnog boda u borbi za opstanak.

Espanjol je poveo pogotkom Lei Vua u 33. minutu, da bi izjednačenje doneo Maksimilijano Gomes u 72.

Selta je 15. sa 36 bodova, dva više od prvog tima u zoni ispadanja, dok je Espanjol 10. sa 43.