ŠOK ZA KARAMELE: Brajton pobedio Everton autogolom u 95. minutu!

PREMIJER LIGA

Fudbaleri Brajtona pobedili su danas na svom terenu Everton sa 3:2, u utakmici 10. kola Premijer lige.

Paskal Gros doveo je domaće u vođstvo u 15. minutu, a pet minuta kasnije Everton je izjednačio autogolom Adama Vebstera. Everton je poveo u 74. minutu golom Dominika Kalverta-Luina, a izjednačio je Nil Mope u 80. minutu iz penala.

Pobedu Brajtonu doneo je Luka Dinj autogolom u petom minutu nadoknade vremena.

To je treća pobeda Brajtona u prvenstvu i zauzima 12. mesto na tabeli sa 12 bodova. Everton je pretrpeo šesti poraz i 16. je na tabeli sa 10 bodova.

Vest Hem je kao domaćin odigrao nerešeno 1:1 sa Šefild junajtedom.

Domaći su poveli u 44. minutu golom Roberta Snodgrasa, a bod ekipi iz Šefilda doneo je Lis Muse u 69. minutu.

Obe ekipe imaju po 13 bodova, Šefild junajted zauzima sedmo mesto na tabeli, a Vest Hem je deveti.

Votford i Bornmut odigrali su 0:0. Votford je i dalje jedina ekipa bez pobede u Premijer ligi.

Ranije danas Mančester siti pobedio je Aston Vilu sa 3:0.