EL KLASIKO RAZOČARAO! Više uzbuđenja oko, nego na stadionu! Protestanti prekinuli derbi pogrdnim skandiranjem! VIDEO

LUDNICA

Fudbaleri Reala i Barselone odigrali su bez golova u utakmici 10. kola španske Primere.

Srpski fudbaler Luka Jović bio je na klupi Real Madrida i nije ulazio u igru.

Barselona i Real imaju po 36 bodova i zauzimaju prve dve pozicije na tabeli španskog fudbalskog prvenstva.

Utakmicu u Barseloni obeležile su do sada nevidjene mere obezbedjenja.

Katalonske separatističke organizacije su najavile proteste, a jedna je čak i pretila da omete održavanje same utakmice.

Utakmica je prekinuta na nekoliko minuta zbog pogrdnog navijanja navijača, a oko stadiona zabeleženi su ozbiljni nemiri, srećom sve je prošlo bez ozubiljnijih problema.

1 / 25 Foto: AP

Kraj meča!

91. minut - Žuti karton za Karvahala!

90. minut - Utakmica je produžena za 5 minuta!

82. minut - U igru je ušao talentovani Fati umesto Grizmana!

78. minut - Novi žuti karton na meču. Sada je ''požuteo'' Serhio Ramos

76. minut - Novi žuti karton, sada za Iska!

73. minut - Bejl postiže gol, ali sudija ga poništava nakon asistencije iz VAR sobe.

Veliki nemiri su oko stadiona, protestamnti pokušavaju da prekinu utakmicu, ali ništa za sada od toga.

72. minut - Posle duplog pasa sa Suarezom probao je De Jong, ali lako loprtu hvata Kurtoa!

70. minut - Novi žuti karton na meču. Sada ga je zaradio Geret Bejl!

68. minut - Probao je levom Bejl posle asistencije Valverdea, ali je Vešanin promašio čitav gol!

66. minut - Žuti karton za Kezimra zbog faula nad Luisom Suarezom!

60. minut - Konfuzija u redovima Reala. Odlična prilika za Barsu, probio je Mesi, ali lopta prolazi sve i ide na drugu stranu. Katalonci traže penal, sudija je pokazao da se igra dalje.

Utakmica prekinuta zbog skandiranja navijača!

54. minut - Valverde ponovo pokušava iz dalje, sada lopta kači jednog fudbaleri i ide u korner.

46. minut - Počeo je drugi deo igre!

Završeno je prvo poluvreme na utakmici!

45. minut - Sada je žuti karton zaradio lengle zbog starta nad Iskom!

44. minut - Sjajan šut Valverdea iz daljine, ali ponovo na visi zadatka Ter Štegen!

41. minut - Dao je Mesi dugu loptu Albi koji je izbio sam ispred gola Reala, ali nije je lepo zahvatio, pa ona ide pored gola.

40. minut - Novi žuti karton na meču. Sada je ''požuteo'' Luis Suarez. Pre njega je žuti zaradio Ivan Rakitić!

38. minut - Probao je Kros sa nekih 25 metara, ali nije je lepo zahvatio pa ona ide daleko preko gola domaćina!

32. minut - Probao je Valverde iz velike udaljenosti po zemlji, ali lopta ide par milimetara od leve stative gola Barse.

31. minut - Odlična prilika za Barsu posle kontre. Šutnuo je Alba, ali sa linije loptu izbija Serhio Ramos.

29. minut - Real napada svim silama, Barsa ne može da pređe pola!

19. minut - Probao je Kazemiro po zemlji sa ivice šesnaesterca, ali ponovo loptu izbija Pike sa linije. Real je preuzeo inicijativu na meču! Barsa je još bez šuta u okvir gola Reala!

17. minut - Odlična šansa za Real. Probao je glavom fudbaler Reala posle prekida, ali sa linije loptu izbacuje Pike.

10. minut - Probao je Benzema posle sjajne asistencije Iska, ali je na mestu bio golma Barse i lopu uhvatio živu!

9. minut - Barselona napada od samog starta, ali bez prave prilike!

1. minut - Utakmica je počela!

19:30 - Veliki broj navijača okupio se oko stadiona Kamp nou.

Na ulazu u stadion policija oduzima navijačima maske sa likom Mesija.

Protestanti traže slobodu!

19:00 - Pozante su i startne postave. Pravo iznenađenje je da nema Luke Modrića, a Luka Jović je takođe na klupi!

18:55 - U taboru ''kraljevskog kluba'' došlo je do incidenta na poslednjem treningu pred utakmicu na Kamp novu! Kako prenosi ESPN Artuto Vidal se naljutio na trenera i ranije nego što sje praksa napustio trening, igrači su pokušali da ga zaustave, ali nisu uspeli u tome.

18:50 - Veliki broj protestanata okupio se ispred Nou Kapma. Policija je uhapsila nekoliko ljudi.

18:45 - Izjava Varan pred utakmicu.

"On je poseban igrač i ne možete ga braniti kao bilo koga drugog. Ima svoje karakteristike i zahteva veliku usredsredjenost ako želite da ga zaustavite. Za to je potreban kolektivni napor, moramo mu ostaviti što manje prostora", rekao je Varan, preneo je sajt Gol.

"Uvek imaju isti stil igre na terenu, istu filozofiju i iste važne igrače. Znamo da je uvek teško igrati protiv njih, ali znamo šta da očekujemo", kazao je Varan.

18:30 - Policija sa psima tragačima pregleda stadion i kontroliše ulice u centru Barselone.

1 / 4 Foto: AP

18:00 - Umesto 26. oktobra, kada je bilo planirano da se odigra meč 10. kola Primere biće odigran večeras i obezbeđivaće ga više od 3.000 uniformisanih organa reda (policija, specijalci i redari), uz još preko 2.000 policajaca u civilu koji će tokom dana da špartaju gradom, kako ovaj derbi ponovo ne bi postao politički instrument, a sve eskalirao u nove sukobe.

Fudbaler Real Madrida Rafael Varan izjavio je da se protiv Lionela Mesija ne može igrati kao protiv svakog drugog igrača i da je potreban veliki napor čitavog tima kako bi se Argentinac zaustavio.

Fudbaleri Reala i Barselone igraće večeras od 20.00h zaostalu utakmicu 10. kola španske Primere, a Varan je rekao da njegovi saigrači znaju šta ih očekuje na Kamp Nou.

Barselona se trenutno nalazi na prvom mestu na tabeli španskog prvenstva, a Real Madrid je na drugoj poziciji, sa istim brojem bodova.