SKANDAL U SRPSKOM FUDBALU! Utakmicu prekinuli na poluvremenu, a onda hteli da ZATAŠKAJU da su uopšte igrali! NESTVARNO

Čudne stvari

U sredu su u Srbiji odigrane prve fudbalske utakmice nakon proglašenja kraja vanrednog stanja, ali nije sve prošlo bez problema! Očito je bilo kršenja zabrane okupljanja više od 50 ljudi ili neke druge zabrane čim su zataškali te utakmice!

Meč Spartaka i Brodarca odigran je do kraja i nije bilo pobednika (1:1). Utakmica između Kabela i Proletera prekinuta je posle 45 minuta, kada je navodno stigla informacija da meč uopšte nije ni smeo da se igra ili da je prekršena pomenuta zabrana vezana za okupljanje više od 50 ljudi. Duel koji je trebalo da se odigra u večernjim časovima između Zemuna i Čukaričkog je zbog pređašnjih dešavanja toga dana - otkazan.

Iz svih timova koji su igrali mečeve nismo uspeli da dobijemo odgovore jer se na klupske brojeve telefona niko nije javljao.

Naredni dani donose nove zakazane utakmice srpskih klubova, pa ostaje otvoreno pitanje kako će sve to da funkcioniše. Koliko ljudi uopšte sme da bude na terenu i van njega za vreme jednog meča i da li su mečevi otvoreni za javnost ili ne?

Podsećamo, Superliga Srbije nastavlja se 30. maja mečevima 27. kola. Do kraja takmičenja biće odigrana još četiri kola. Utakmice će se igrati bez prisustva publike.

SPORNE UTAKMICE

Spartak - Brodarac 1:1 (0:0)

Kabel - Proleter (NS) 0:1 prekinuto na pol.

* Rezultati mečeva su nezvanična saznanja Kurira, jer zvanični rezultati nigde nisu objavljeni

Ministarstvo: Samo 50 ljudi može da bude na meču

Iz Ministarstva omladine i sporta dobili smo pojašnjenje situacije vezane za odigravanje mečeva u Srbiji. Naime, dozvoljene su utakmice na otvorenom, ali uz poštovanje propisanih mera.

U prevodu - može, ali pošto je na snazi zabrana okupljanja više od 50 ljudi, to mora da se ispoštuje. Klubovi imaju po 20-25 igrača u pogonu, uz članove stručnog štaba, sudije... To već prebacuje brojku od 50. Očito je tu zapelo.