DRAMA KAKVU SRPSKI FUDBAL NE PAMTI: Ovo je epilog poslednjeg kola, ovih ŠEST timova napuštaju Superligu!

POSLEDNJE KOLO

Večeras je spuštena zavesa na turbulentnu sezonu u srpskom fudbalu.

Fudbalski klubovi Rad i Javor ispali su iz Super lige Srbije, posle današnjih utakmica poslednjeg, 38. kola.

Rad je igrao nerešeno 1:1 sa Spartakom u Subotici i sa 48 bodova je ostao ispod crte.

Rad je imao priliku da pobedi, ali Andrija Kaludjerović nije iskoristio penal.

Klub sa Banjice je sezonu završio na 15. mestu sa 48 bodova, a ispod je Javor sa 46.

Javor je igrao bez golova na gostovanju sa Voždovcem.

Voždovac je osvojio bod kojim je ostao mesto ispred Rada, sa kojim ima isti broj bodova, ali i bolji skor u medjusobnim duelima.

Opstanak u poslednjem kolu obezbedili su Novi Pazar, Radnički Niš i Voždovac.

Novi Pazar

Novi Pazar je sa 2:1 kao domaćin pobedio Napredak, dok je Radnički na svom stadionu sa 5:1 bio bolji od Bačke.

Pazar i Radnički su sezonu završili sa po 49 bodova.

Prethodno su iz Super lige ispali Indjija, Zlatibor, Mačva i Bačka.

Proleter je u utakmici bez rezultatskog značaja pobedio Vojvodinu kao domaćin rezultatom 2:0.

Vojvodina je završila kao četvrta u prvenstvu i uz Partizan i Čukarički igraće kvalifikacije za Ligu konferencija.

Drugo poluvreme:

90 minut - Utakmice su završene Javor i Rad su ispali iz lige!

90. minut- Javor je poništen gol protiv Voždovca zbog ofsajda koji bi ih verovatno ostavio u ligi.

85. minut - Napredak je smanjio u Novom Pazaru na 2:1, i uneo zebnju u redove domaćina kojima je pobeda neophodna

82. minut - Kovačević sa penala postiže peti pogodak za Radnički 5:1

79. minut . Rad promašio penal , za potpuni preokret u Subotici i opstanak u ligi

57. minut - Novi Pazar je udvostručio prednost i grabi ka opstanku, Sise je strelac

Voždovac

Prvo poluvreme:

45. minut- Kraj prvih poluvremena

33. minut - 4:1, Radnički gazi Bačku, het -trik Gavrića

28. minut - 1:1, Rad je izjednačio u Subotici,

24. minut - Novi Pazar je očekivano poveo protiv nezainteresovanog Napretka, strelac Hadžibulić

21. minut - 3:1, goleada u Nišu, Bačka smanjuje, Ratković

19. minut - 3:0 za Radnički, opet Gavrić

15. min - Nišlije duplirale prednost 2:0, Mitrović je strelac

11. minut - U Nišu Radnički očekivano vodi protiv prežaljene Bačke, strelac Gavrić

10. minut - Spartak je za mnoge neočekivano poveo u Subotici protiv ugroženog Rada

1. minut - Utakmice su počele

Mnogo je bilo spekulacija o neregularnosti i nameštanjima u elitnom domaćem takmičenju, a sada sledi poslednji čin.

Poslednje kolo doneće nam odgovor na pitanje koja će još dva kluba napustiti najveći rang takmičenja.

Pet je kandidata.

Voždovac, Javor, Novi Pazar, Rad i Radnički iz Niša

Voždovac i Javor će se u direktnom duelu boriti za opstanak, Novi Pazar dočekuje Napredak i pobeda ga ostavlja u društvu najboljih, isto kao i Rad na gostovanju Spartaku u Subotici, dok Radnički iz Niša mora da pobedi Bačku i sačeka povoljan ishod drugih mečeva, tj. kiks Rada, Novog Pazara ili Voždovca.

Kalkulacija je mnogo, pa je najbolje da sačekamo epilog utakmica.