KVALIFIKCIJE ZA SP U KATARU: Holandija ubedljiva protiv Crne Gore, remi Ukrajine i Francuske! VIDEO

2021

Fudbaleri Holandije pobedile su večeras na svom terenu Crnu Goru sa 4:0, u Grupi G kvalifikacija za Svetsko prvenstvo.

Strelci za Holandiju bili su Memfis Depaj iz penala u 38. i 62, Žoržinjo Vajnaldum u 70. i Kodi Gakpo u 76. minutu.

Obe selekcije posle četiri kola imaju sedam osvojenih bodova.

U istoj grupi, Turska je savladala Gibraltar sa 3:0, golovima Enesa Unala autogol u četvrtom, Hakana Dervišoglua u 54. i Hakana Čelhenogluoa u 65. minutu.

Turska je osvojila 11 bodova, dok je Gibraltar bez poena.

U Grupi D Ukrajina i Francuska odigrale su nerešeno 1:1. Povela je Ukrajina u 44. minutu golom Mikola Šaparenka, da bi izjednačenje Francuskoj doneo Entoni Marsijal u 50. minutu.

Francuska je prva u grupi sa devet poena, dok je Ukrajina treća sa pet bodova.

Škotska je, u Grupi F, pobedila kao domaćin Moldaviju sa 1:0, golom Lindona Dajksa u 14. minutu.

U istoj grupi, Izrael je kao domaćin pobedio Austriju sa 5:2, dok je Danska u gostima savladala Farska Ostrva sa 1:0.

Danska je prva u grupi sa 15, Izrael drugi sa 10, Škotska treća sa osam, Austrija četvrta sa sedam, dok Farska Ostrva i Moldavija dele poslednje mesto sa jednim poenom.