SKANDAL U FINALU SP U FUTSALU: Rikardinja udarili ŠAKOM U STOMAK, Argentincima ni to nije pomoglo, Portugal je ŠAMPION

prljavo

Najbolji futsaler sveta bio meta stalnih napada selekcije "gaučosa"

Portugalci su objedinili evropsku i svetsku titulu u futsalu. U finalu SP u Litvaniji pobedili su Argentinu rezultatom 2:1 (1:0).

Junak trijumfa bio je dvostruki strelac Pani Varela u 15. i 28.minutu, dok je jedini gol za "gaučose", inače branioce titule, dao Anhel Klaudinjo u 28. minutu.

Rikardinjo

Ipak, utakmicu je obeležio skandalozan potez futsalera Argentine Kristijana Boruta, koji je u finišu prvog poluvremena pesnicom udario čuvenog Rikardinja u stomak i zaradio isključenje.

Da podsetimo, Portugal je posle neizvesnih produžetaka u osmini finala SP pobedio Srbiju rezultatom 4:3.

Dejan Majes, futsal, futsaleri

Bronzanu medalju osvojio je Brazil, koji je u meču za treće mesto savladao Kazahstan 4:2.

Pre pet godina na EP u Beogradu, Rikardinjo je pozirao sa Kurirom našem fotoreporteru. Tada je Srbija bila bolja od sjajnih Portugalaca.