Super kup Španije: Barselona bolja od Reala

Revanš utakmica na programu je 29. avgusta u Madridu

BARSELONA - Osvajač kupa bolji od prvaka!

Fudbaleri Barselone savladali su u četvrtak veče na domaćem terenu ekipu Reala iz Madrida sa 3:2 (0:0), u prvoj utakmici za trofej španskog Superkupa.

Barseloni je pripao prvi "El klasiko" ove sezone, jedan od najvećih derbija svetskog fudbala. Ispunjeni "Nou Kamp" video je zasluženu pobedu svojih ljubimaca nad "najljućim" rivalom, ali i propuštenu priliku da revanš sačeka sa ubedljivijom prednošću.

Posle uspavanke u prvom poluvremenu, dva najveća španska kluba prikazala su u nastavku meča uzbudljivu fudbalsku predstavu.

Real je poveo golom Kristijana Ronalda, ali je Barsa velikim preokretom stigla do 3:1 i bila nadomak uspeha kojim bi mnogo mirnije čekala revanš na "Santjago Bernabeu".

Slavlje je, međutim, pomutio golman Viktor Valdes nesmotrenom, početničkom greškom pet minuta pre kraja. Poigravao se u kaznenom prostoru, što je iskoristio Di Marija, ukrao mu loptu i zatresao mrežu za konačnih 3:2.

Barselona - Real Marid 3:2 (Pedro 55, Mesi 70. penal, Ćavi 78 - Ronaldo 54, Di Marija 84)

Revanš utakmica na programu je 29. avgusta u Madridu.