Vojvodina slavila u derbiju kola

NOVI SAD - Fudbaleri Vojvodine preuzeli su vrh tabele pošto su u derbiju 4. kola Superlige Srbije u Novom Sadu pobedili Donji Srem sa 1:0 (0:0).

Deluje čudno, ali Novosađani su na "Karađorđu" protiv najprijatnijeg iznenanđenja šampionata, ekipe iz Pećinaca, igrali kao gost.

Da Donji Srem posle Partizana ne napravi još jednu senzaciju, potrudio se u 55. minutu Milan Bojović golom iz slobodnog udarca.

Vojvodina je pred oko 4.000 gledalaca zasluženo slavila, iako je Donji Srem imao svojih šansi.

Ekipa beogradskog Rada pobedila je u Subotici Spartak sa 3:2 (1:1) i na taj način došla do druge pobede u šampionatu.

Dvostruki strelac na meču bio je Nemanja Kojić, koji je mrežu Subotičana pogodio u 40. i 71. minutu.

Gol za goste postigao je i Predrag Luka, dok su se u listu strelaca kod Spartaka upisali Slobodan Novaković i Vidak Bratić.

Prvi poraz u prvenstvu doživeli su fudbaleri Javora, koji su na gostovanju u Borči izgubili od BSK-a sa 1:0. Jedini gol na meču postigao je Mile Savković u 36. minutu.

Jagodina je u finišu meča slomila otpor užicke Slobode, a na ostalim mečevima napadači nisu bili raspoloženi, pa su mečevi u Kuli i Smederevu završeni bez golova.