BEZ POBEDNIKA U VELIKOM DERBIJU: Remi Španije i Portugala, Češka bolja od Švajcarske u Ligi nacija! VIDEO

liga nacija

Fudbaleri Španije odigrali su večeras u Sevilji nerešeno 1:1 protiv Portugala, u utakmici prvog kola Grupe 2 u igi nacija A.

Španija je povela u 25. minutu golom Alavara Morate, a izjednačio je Rikardo Orta pogotkom u 82. minutu.

U drugoj utakmici u toj grupi Češka je u Pragu pobedila Švajcarsku sa 2:1.

Domaći su poveli u 11. minutu golom Jana Kuhte, a izjednačio je Noa Okafor u 44. Pobedu Češkoj doneo je igrač švajcarske ekipe Džibril Sou, autogolom u 58. minutu.

U drugom kolu 5. juna, Češka će dočekati Španiju, a Portugal će biti domaćin Švajcarskoj.

Fudbaleri Izraela i Islanda odigrali su večeras u Izraelu nerešeno 2:2, u prvom kolu Grupe 2 Divizije B Lige nacija.Strelci za Izrael bili su Liel Abada u 25. i Šon Vajsmen u 84. minutu.

Golove za Island postigli su Torir Johan Helgason u 42. i Arnor Sigurdson u 53. minutu.

U drugom kolu, Izrael će 10. juna gostovati Albaniji, dok će Island 6. juna gostovati takodje Albaniji

Fudbaleri Grčke pobedili su večeras u gostima Severnu Irsku sa 1:0, u prvom kolu Grupe 2 Divicije C Lige nacija.Strelac pobedonosnog gola za Grčku bio je Anastasios Bakasetas u 39. minutu.

U narednom kolu, Grčka će gostovati Kosovu, dok će Severna Irska gostovati Kipru.