SJAJNO ODRAĐEN POSAO! Njukasl pobedio Sautempton pa se plasirao u finale engleskog Liga kupa, imaće priliku da se bori za trofej!

engleska

Fudbaleri Njukasla plasirali su se večeras u finale engleskog Liga kupa, pošto su u revanš meču na svom terenu pobedili Sautempton sa 2:1.

Oba gola za domaći tim postigao je Šon Longstaf u petom i 21. minutu, dok je jedini gol za Sautempton postigao Če Adams u 29. minutu.

Njukasl je od 82. minutu bio sa igračem manje, pošto je crveni karton dobio Bruno Gimaraeš.

U prvom meču Njukasl je na gostovanju pobedio sa 1:0.

Ovo je Njukaslu drugo finale Liga kupa, nakon što su 1976. godine poraženi od Mančester sitija.

Sutra se u revanš meču drugog polufinala sastaju Mančester junajted i Notingem Forest. Prvi meč Junajted je dobio rezultatom 3:0.