ŠVEĐANKE RASPLAKALE JAPANKE: Peti put u istoriji ušle u polufinale Mundijala!

SVETSKO PRVENSTVO

Ženska fudbalska reprezentacija Švedske peti put u istoriji se plasirala u polufinale Svetskog prvenstva, pošto je u Oklandu pobedila selekciju Japana rezultatom 2:1.

Šveđanke su povele pogotkom Amande Ilested u 32. minutu, a na 2:0 je povisila Filipa Angeldal sa penala u 51. minutu.

Japanke u 74. minutu nisu iskoristile penal, a utešni gol za tu selekciju postigla je Honoka Hajaši u 87. minutu.

Reprezentacija Švedske će u polufinalu igrati protiv Španije koja se prvi put u istoriji plasirala među četiri najbolje selekcije na Svetskom prvenstvu.

Fudbalerke Španije su u Velingtonu, u prvom četvrtfinalu, pobedile Holandiju posle produžetaka sa 2:1.

Španija je, posle poništenog gola u prvom poluvremenu, povela pogotkom Marione Kaldentej sa penala, dok je produžetak Holandiji donela Stefani Van der Gragt deset minuta kasnije. Za mesto Španije u polufinalu pobrinula se Salma Paraljuelo koja mrežu rivala pogodila u 111. minutu.

Polufinalni meč između Švedske i Španije na programu je 15. avgusta.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Australija i Francuska, odnosno Engleska i Kolumbija.