ZAGREB SE UĆUTAO, ALI NE ZBOG UBISTVA NAVIJAČA: AEK posle preokreta srušio Dinamo na Maksimiru

Kvalifikacije za LŠ

Fudbaleri AEK-a savladali su kao gosti Dinamo u Zagrebu rezultatom 2:1 (0:1) u prvoj utakmici trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Revanš utakmica se igra u subotu u Atini.

Dinamo je poveo golom Marka Bulata u 39. minutu, da bi gosti preokrenuli u drugom poluvremenu golovima Cubera u 59. minutu i Galanopulosa u 90. minutu.

Utakmica je trebalo da se odigra prošlog utorka u Atini, ali je noć ranije došlo do velikog haosa u kome je učestvovalo stotine navijača dva kluba. UEFA je donela odluku da odloži utakmice, ali i da zameni domaćinstvo, pa je Dinamo prvi bio domaćin.

Utakmica je protekla u senci ubistva navijača AEK-a Mihalisa Kacurisa. Gostujućim navijačima je bio zabranjen dolazak, ali je nekolicina pristalica grčkog kluba ipak pokušala da stigne do Maksimira.

Navijači Dinama su zvizducima dočekali igrače AEK-a, sem jednog, a minutom ćutanja su odali počast nesrećnom Mihalisu.

DINAMO - AEK 1:2 (1:0)

2. POLUVREME

90. minut - AEK je potpuno preokrenuo rezultat

Galanopulos je u 90. minutu šutirao sa 8-9 metara i pogodio mrežu Dinama.

59. minut - AEK izjednačio preko Cubera

Sjajna akcija gostiju, Cuber je ušao u šesnaesterac, promešao odbranu Dinama i zatim matirao Livakovića.

1. POLUVREME

39. minut - Dinamo je poveo sjajnim golom Buluta

Marko Bulat, vezni igrač Dinama, izveo je slobodan udarac sa oko 25 metara i matirao golmana AEK-a Cicana Stankovića.

AEK je u međuvremenu uspeo da uspostavi svoju igru, a plod toga je i velika prilika koju je imao Garsija u 16. minutu. Zuber je uposlio Garsiju koji je izbio sam ispred Livakovića, ali je golman Dinama odbranio šut iz blizine.

20:22 - Samo jedan igrač AEK-a prošao bez psovki

Dinamo je od starta zaigrao ofanzivnije, Bulat je već u prvom minutu šutirao sa 20-tak metara, ali ne i precizno.

Navijači Dinama zvižducima i pogrdnim uzvicima dočekali su fudbalere AEK-a po izlasku na teren.

Pre utakmice je upriličen minuta ćutanja u pomen na ubijenog navijača AEK-a Mihalisa Kacurisa.

01:41

Mere bezbednosti pred utakmicu Dinamo - Aek

19:31 - Utakmica počinje minutom ćutanj

Grčki klub je zatražio od UEFA i dobio odobrenje da utakmica počne minutom ćutanja u znak sećanja na ubijenog Mihalisa Kacurisa. Takođe, igrači AEK-a će nositi crni flor na dresovima.

Igrači AEK-a su izašli na stadion "Maksimir"

Policija se nalazi bukvalno na svakom delu Zagreba, a posebnu pažnju vode o fudbalerima AEK-a

Zagreb, Hrvatska, Policija

19:01 - Grčki navijači pokušali da uđu na Maksimir

17:55 - ISPOVEST NAVIJAČA AEK O TUČI SA BBB I STRAVIČNOM UBISTVU

17:44 - Reakcija Grčke na optužbe hrvatskog predsednika da HULIGANE tretiraju kao ratne zarobljenike

16:54 - UEFA zapretila Dinamu i AEK-u uoči dvomeča!

Fudbaleri Dinama i AEK-a od 20 časova na stadionu "Maksimir" u Zagrebu igraju prvu utakmicu trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Na stadionu u Zagrebu se očekuje paklena atmosfera, kao posledica svih dešavanja od prošlog ponedeljka kada su se u Atini potukle navijačke grupe ova dva kluba.

Tom prilikom je smrtno stradao 29-godišnji Mihalis Kacuris, a 97 državljana Hrvatske je uhapšeno i poslato u zatvor, gde ih očekuje potencijalni sukob sa Srbima.

Grčka je toliko ogorčena posle ubistva navijača, da su predstavnici kluba i grčkog fudbalskog saveza prekinuli svaki vid komunikacije za hrvatskom stranom.

UEFA je posle haosa u Atini donela odluku da se utakmice odlože, ali je i promenila domaćinstvo, te je tako DInamo prvi domaćin, a revaš će se igrati u Atini, i to u subotu.