Uživo: Radnički Niš - Crvena zvezda 1:2

Kup Srbije

Golom u 89. minutu Crvena zvezda izborila plasman u osminu finala Kupa

Fudbaleri Radničkog iz Niša i Crvene zvezde igraju utakmicu šesnaestine finala Kupa Srbije. Tribine stadiona "Čair" su prepune, uslovi za igru su idealni, pa svi očekuju lepu fudbalsku predstavu.

Tekstualni prenos

Sastavi ekipa:

Radnički: Perić, Đorđević, Vukomanović, Ranđelović, M.Petrović, S.Petrović, Jovanović, Pejčić, Kolarević, Stefanović, Binić.

Crvena zvezda: Kirovski, Mikić, Pantić, Jovanović, Mladenović, Mijailović, Milijaš, Vešović, Lazović, Milunović, Kasalica.

Drugo poluvreme

46 minut - Počeo je drugi deo igre, nema promena u sastavima.

53 minut - Sjajan šut u sam gornji ugao gola Zvezde, ali je Kirovski panterskim skokom jednom rukom izbio loptu. Šutirao je Jovanović.

57. minut - Ranđelović je napravio grešku, Lazović mu oduzeo loptu ali je petljao, bio je spor i sve to je bilo dovoljno da ga Ranđelović stigne i izbije loptu u korner.

58 minut - Pavličić je ušao u timu Radničkog, a iz igre je izašao S. Petrović.

64 minut - Jovanović u prilici, prvi šut bio je izblokiran, a drugi put odbijenu loptu Jovanović makazicama preko glave šalje tik pored leve stative gola Kirovskog!

66 minut - Asamoa ulazi u igru, a Luka Milunović odlazi na klupu.

68 minut - Nova izmena u Zvezdi, Vešović izlazi iz igre, ulazi Dimitrijević.

69 minut - Izmena i u redovima Radničkog, izlazi Binić, ulazi Jovanović.

70 minut - Opasan šut Kolarevića, ali Kirovski ponovo dobro interveniše.

71 minut - Stojanović je ostao na zemlji u kaznenom prostoru, mogući penal nije sviran za Nišlije.

73 minut - Vukomanović je "zavrnuo" loptu koja je prošla dvadesetak santimetara kraj stative.

77 minut - Kirovski jedva brani šut Vukomanovića i izbija preko gola u korner.

77 minut - GOOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLLLL Ranđelović! 1:1.

86 minut - Korner za Crvenu zvezdu sa desne strane, milijaš centrira odlično ali pravo u ruke Perića koji u "buketu" igrača hvata loptu.

88 minut - Kontranapad Zvezde 5 na 3, ali Lazović bira da šutira sa distance iako je imao četvoricu slobodnih saigrača! Korner Milijaša, ponovo izbijena lopta i biće još jedan udarac sa ugla sa iste strane.

89 minut - GOLLLLLLLL GOL Jovanović 1:2

89 minut - Sjajan korner Milijaša na prvu stativu, Milan Jovanović bio je brži od svog čuvara, samo se "poklonio" i zakucao loptu u mrežu!!!

90 minut - Nova prilika za Zvezdu ali je Milijaš predugo čekao, sada nosi loptu ka korner zastavici ali onda pravi i faul. Izmena u Zvezdi, ulazi Savićević, izlazi Lazović.

94 minut - kraj

Prvo poluvreme

6 minut - Otvorena igra na obe strane i po jedna prilika za Zvezdu i za Radnički.

9 minut - Pokušaj Lazovića sa distance ali daleko pored gola, izvinjava se Lazović Vešoviću i Kasalici koji su bili usamljeni u sredini kaznenog prostora.

14 minut - Korner Milijaša daleko na drugu stativu ali Perić hvata to bez problema.

15 minut - Opasan udarac Milijaša, Perić odbija loptu i aut za Zvezdu.

19 minut - Mala pometnja u redovima Radničkog, lopta je došla do Kasalice koji je šutirao sa desetak metara veoma oštro - ali pravo u Perića koji je samo postavio pesnice i odbio loptu.

29 minut - Jalovi napadi Zvezde, prva konkretnija akcija Radničkog koja je rezultirala kornerom za Nišlije. Udarac sa desne strane ali loš centaršut, pravo u ruke Kirovskog.

37 - minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Pantić je krenuo ka golu Radničkog, pokušao da šutira, ali je to uradio dosta traljavo. Lopta je stigla do Milunovića, koji je primio na ivici šesnaesterca oslobodio se čuvara i pogodio za 0:1.

39 minut - Kasalica je bio u sjajnoj prilici ali je odlučio da prvo primi loptu pa onda šutira, dovoljno za Perića da mu "uđe u šut" i spreči novi gol.

40 minut - Kasalica je ponovo predugo čekao sa šutem, otišao je previše iskosa udesno, na kraju šutirao ali lopta pored stative iz teške situacije.