Prošli: Rad, Vojvodina, OFK, Inđija...

Kup Srbije

Najveće iznenađenje priredili Čukarički i Inđija

Šesnaestina finala Kupa Srbije donela je vojvođanski derbi između Vojvodine i Donjeg Srema koji je pripao novosadskom velikanu minimalnim rezultatom - 1:0. Epitet favorita opravdao je OFK Beograd protiv Sloge iz Kraljeva (5:0), Rad na gostovanju Timoku (2:0), a istim rezultatom slavila je Jagodina na Bežaniji. Radnički iz Kragujevca i Sloboda iz Užica su neočekivano završili takmičenje porazima od rivala iz druge lige.Po do sada prikazanim partijama derbi dana se očekivao u Novom Sadu, ali publika nije mogla da vidi više od jednog gola na stadionu Karađorđe. "Lale" su preko Bojovića u 60. minutu pogodile mrežu najprijatnijeg iznenađenja ove sezone i pronašle put do osmine finala.

Rad je u periodu od 33. do 37. minuta rešio meč protiv Timoka golovima Prša i Kojića. Sloboda Point Sevojno je neprijatno iznenadila navijače porazom od Inđije. Gosti su do pobede stigli pogotkom sa bele tačke u 12. minutu. Radnički iz Kragujevca je još jedan superligaš koji je završio takmičenje jer je na gostovanju Novom Sadu pretrpeo poraz od 1:0.Rezultati šesnaestine finala Kupa Srbije:

Kovačevac - Hajduk Kula 2:4OFK Beograd - Sloga 5:0Sloboda - Inđija 0:1Borac - Kolubara 0:0 (penali 5:4)Mladenovac - Spartak Zlatibor voda 0:1Teleoptik - Javor 0:0 (penali 8:9)Mladost Lučani - Novi Pazar 2:2 (penali 2:4)Radnički Niš - Crvena zvezda 1:2Vojvodina - Donji Srem 1:0Novi Sad - Radnički 1923 1:0 Timok - Rad 0:2Bežanija - Jagodina 0:2Dunav Stari Banovci - Metalac 1:4Čukarički - BSK 1:0Smederevo - Napredak 0:0 (penali 4:2)18.00 Partizan - Proleter Novi Sad