PREMIJERLIGAŠI POKAZALI SILU: Petrović sačuvao mrežu, svih ŠEST favorita ide dalje!

FA KUP

Ovog vikenda na programu su utakmice 3. kola najstarijeg takmičenja na svetu FA kupa.

Fudbaleri Čelsija i Aston VIle plasirali su se u četvrtu rundu prestižnog takmičenja i tako zaokružili savršen dan premijerligaša u tom takmičenju.

Ranije tokom subote Njukasl je u velikom derbiju eliminisao u gostima Sandrelend (3:0), a ubedljiv je bio i Šefild junajted (4:0) na gostovanju Džilingemu.

Bornmut se namučio protiv QPR (3:2), dok je Brajton bio bolji od Stouka (4:2).

Taj niz je nastavio je Čelsi koji je golovima Brože, Sterlinga, Silve i Fernandeza nadigrao Preston u drugom poluvremenu (4:0), Na golu "plavaca" je svih 90 minuta proveo Đorđe Petrović.

Slavila je i Aston Vila (1:0) na gostovanju protiv Midlzbroa i to tek u 87. minutu golom Metjua Keša .

U petak su odigrana tri duela, prolaz dalje su obezbedili Fulam i Totenhem, dok će Bretnford i i Vulvsi morati da odigraju ponovljeni meč.

U preostala dva meča dalje su prošli Svonsi i Šefil Venzdej, a iz Čempionšipa ćemo u narednoj rundi gledati i Ipsvič, Plimut, Blekburn, Lester, Sautempton i Votford.

Najveće iznenađenje dana je napravio šestoligaš Mejdston, koji je minimalnim rezultatom eliminisai Stivenidž iz Lige 1.

U nedelju nas očekuje i najveći derbi ove runde. Od 17.30 će na "Emirejtsu" u Londonu svoj meč odigrati Arsenal i Liverpul.