Prvi poraz Rada

Utakmica na Karaburmi rešena je već u sedmom minutu

BEOGRAD - U osmom kolu fudbalskog šampionata Srbije, Rad je na gostovanju OFK Beogradu doživeo prvi poraz i tako propustio priliku da iskoristi poraz Crvene zvezde i izbije na čelo tabele.

Utakmica na Karaburmi rešena je već u sedmom minutu, kada je Veseljko Trivunović odličnim udarcem sa dvadesetak metara savladao golmana Rada i doneo svom timu prvu pobedu u ovoj sezoni.

Sa odličnim igrama nastavlja Jagodina, koja je na svom terenu pobedila Novi Paraz rezultatom 2:1. Posle pote pobede u šampionatu, Jagodinci su pretekli Vojvodinu i probili se na četvrto mesto.

Novosađani su u Užicu odigrali protiv Slobode nerešeno 1:1, iako su domaćini od 42. minuta bili sa igračem manje, pošto je Predrag Ranđelović dobio dva žuta kartona.

U duelu novih superligaša, Donji Srem i niški Radnički su podelili bodove odigravši 1:1, dok je BSK na svom terenu lako savladao kragujevački Radnički sa 2:0.

Rezultati osmog kola:

OFK Beograd - Rad 1:0 (Trivunović 7), Jagodina - Novi Pazar 2:1 (Stojanović 20, Cvetković 58 - Alivodić 34), Sloboda - Vojvodina 1:1 (Tijago 45 - Bojović 65), Donji Srem - Radnički Niš 1:1 (Damnjanović 43 penal - Jovanović 90 penal), BSK - Radnički Kragujevac 2:0 (Petrović 23, Nuhi 45). Hajduk - Smederevo 2:1 (Veselinović 51 penal, Ćulum 71 - Nikolić 82).

Tabela: Crvena zvezda 19, Partizan 18, Rad 17, Jagodina 16, Vojvodina 13, Novi Pazar 12, Donji Srem 11, Sloboda 11, Radnički (Niš) 11, Javor 9, BSK 9, Spartak 8, Radnički (Kragujevac) 5, Hajduk 5, OFK Beograd 5, Smederevo 4.