Interu pripao derbi Milana, Napoli ponovo dobar

Milan je od 47. minuta imao igrača više na terenu, pošto je isključen Juto Nagatomo. Rosoneri, međutim, nisu to umeli da iskoriste

MILANO - Fudbaleri Intera slavili su večeras kao gosti u gradskom derbiju protiv Milana sa 1:0 u sedmom kolu Serije A, dok je Napoli pobedom nad Udinezeom od 2:1 nastavio trku za šampionsku titulu.

Veliki milanski "Derbi dela Madonina" rešen je, praktično, već u trećem minutu kada je defanzivac Intera Valter Samjuel iskoristio asistenciju Estebana Kambijasa i zatresao mrežu.

Imao je Inter i posle toga još nekoliko šansi da poveća prednost, ali su nero-azuri ostali na tom, jednom pogotku.

Najbolji priliku propustio je Đampaolo Pacini u sudijskoj nadoknadi vremena kada nije realizovao situaciju "jedan na jedan" sa golmanom.

Ekipa Napolija je nastavila poteru za Juventusom, a do trijumfa na svom terenu protiv Udinezea došla je pogocima Mareka Hamšika i Gorana Pandeva.