Barsina petarda Raju

Primera

Barselona lako izašla na kraj sa ofanzivnom igrom Rajo Valjekana

Barselona nije imala ni najmanjih problema da odnese bodove iz Valjekana – 0:5 (0:1). Posao Kataloncima na ovom meču olakšala je ofanzivna formacija Raja koji se nije libio da napadne silnog protivnika.

To se ekipi trenera Paka Hemeza i te kako osvetilo. Nakon nekoliko pokušaja koje u gosti nisu pretvorili u gol, mrežu Rubena u 20. minutu je pogodio David Vilja nakon pravovremene asistencije Seska Fabregasa.Taj pogodak još više je opustio pulene Tita Viljanove koji su nastavili igraju "između dve vatre" sa svojim rivalima.Pitanje pobednika bilo je rešeno na samom startu drugo dela igre kada je novu sjajnu akciju Pedra i Montoje u pogodak rutinski pretvorio Lionel Mesi.

Čisto da ne bude samo dva gola razlike potrudio se Ćavi posle asistencije Albe u 79. minutu, a potom i sjajni Fabregas samo minut kasnije za ogromnih 4:0. Konačan rezultat je postavio Leo Mesi posle još jedne asistencije Fabregasa, minut pre kraja meča.PRIMERA – 9. KOLO

Espanjol – Malaga 0:0

Betis – Valensija 1:0 (1:0)/Sevilja 9/

Selta – Deportivo 1:1 (1:1)/Bemeha 8 - Dominges 29/

Rajo Valjekano - Barselona 0:5 (0:1)/Vilja 20, Mesi 48, 89, Ćavi 79, Fabregas 80/