Ljajić strelac u pobedi Fiorentine, čestitao Bajram

Evrogol

On je u 45. minutu sjajnim udarcem pogodio mrežu Rimljana

FIRENCA - Fudbaleri Fiorentine pobedili su danas Lacio sa 2:0 (1:0) u utakmici devetog kola italijanske Serije A, a prvi pogodak za "ljubičaste" postigao je srpski internacionalac Adem Ljajić.

On je u 45. minutu sjajnim udarcem pogodio mrežu Rimljana, a teren je napustio u 68. minutu kada je ustupio mesto veteranu Luki Toniju, strelcu drugog pogotka.

Ljajić je nakon današnjeg evrogola otišao do klupe za rezerve, te uzeo majicu na kojoj je pisalo: "Bajram Mubarek Olsun".

Trijumf domaćina mogao je da bude i ubedljiviji, ali je Čileanac Matijas Fernandez u 27. minutu promašio penal.

Srpski reprezentativac Nenad Tomović odigrao je ceo meč za Fiorentinu.

Inter je u Bolonji zabeležio petu uzastopnu prvenstvenu pobedu 3:1 (1:0) i potvrdio sjajnu formu, baš kao i Parma, koja je u Torinu ubedljivo savladala istoimenu ekipu domaćina 3:1 (0:0).

Alen Stevanović je za Torino igrao do 68. minuta.

Ranije danas Juventus je pobedio u Kataniji sa 1:0, golom Artura Vidala iz sumnjive ofsajd pozicije u 57. minutu.

Šampion sada ima 48 utakmica bez poraza u Seriji A.