NEZAUSTAVLJIV: Zlatan nastavio svoju seriju

PSŽ postigao 3.000 golova

PSŽ je na meču sa Evijanom postigao 3.000 gol u prvoj ligi u klupskoj istoriji.

PARIZ - Fudbaleri Pari Sen Žermena večeras su na svom terenu ubedljivo savladali Evijan sa 4:0 u utakmici 16. kola francuskog šampionata.

Pored ubedljivog trijumfa, navijači "svetaca" ovaj meč će pamtiti i po činjenici da je PSŽ postigao 3.000 gol u prvoj ligi u klupskoj istoriji.

Do ovog meča Parižani su imali 2.998 pogodaka na svom kontu, a večeras je strelac drugog gola na utakmici, odnosno jubilarnog 3.000 za klub bio Ezekijel Laveci u 31. minutu.

Zlatan Ibrahimović je tri minuta pre toga doveo domaću ekipu u vođstvo. U strelce su se još upisali Tijago Mota u 84. i Kevin Gameiro u 86. minutu.

"Svecima" je ovo tek druga pobeda u poslednjih šest prvenstvenih mečeva, ali je izuzetno važna u borbi za titulu. PSŽ sada ima samo dva boda manje od vodećeg Liona koji sutra u lokalnom derbiju gostuje Sent Etjenu.