Čelsi pobedio Lids, Ivanović strelac

Uteha u Liga kupu

Srpski fudbaler upisao se u listu strelaca u 64. minutu

LONDON - Fudbaleri Čelsija plasirali su se u polufinale engleskog Liga kupa pošto su večeras na gostujućem terenu, u četvrtfinalu, savladali ekipu drugoligaša Lidsa sa 5:1.

Nakon deprimirajućeg poraza u finalu klupskog prvenstva sveta od Korintijansa, u nedelju u Jokohami (1:0), ekipa menadžera Rafe Benitesa nije dobro započela meč u Lidsu. Domaćin je na poluvremenu stekao prednost, ali su "plavci" zaigrali mnogo angažovanije u nastavku, napravili preokret i u velikom stilu napunili mrežu protivnika.

Jedan od strelaca bio je srpski reprezentativac Branislav Ivanović, koji je odigrao celu utakmicu u dresu kluba sa Stamford bridža.

Lids - Čelsi 1:5 (Bekio 37 - Mata 47, Ivanović 64, Mozes 66, Azar 81, Tores 84)

Odigrano ranije: Svonsi - Midlzbro 1:0, Bredford - Arsenal 3:2 penalima, Norič - Aston Vila 1:4.