RAZBESNELI ROBIN: Sprečena opšta tuča na terenu

Poludeo

Na meču između Svonsija i Mančester junajteda malo je falilo da dođe do opšte tuče na terenu

Fudbaler Mančester junajteda, Robin van Persi, žestoko se razbesneo nakon jednog nesportskog poteza fudbalera Svonsija, pa je malo falilo da dođe do prave tuče na terenu.

Naime, u 76. minutu utakmice Holanđanin je fauliran na nekih dvadesetak metara od gola Svonsija, dok je ležao na travi Ešli Vilijams je svom snagom napucao loptu pravo u glavu napadača Mančester junajteda.

Van Persija je ovaj nesportski potez toliko razljutio da je istog momenta ustao i napao Vilijamsa. Stvorila se velika gužva, međutim sudija Majkl Oliver je uspeo teškom mukom da smiri situaciju. Dvojica fudbalera koji su učestvovali u incidentu kažnjeni su sa žutim kartonima.

Nakon meča, menadžer Mančestera Aleks Ferguson je kratko prokomentarisao ovaj incident.

"Robin je mogao da pogine, ovo je za težu osudu!"

Meč između Svonsija i Mančestera završen je nerešenim rezultatom (1:1). Gosti su poveli golom Patrisa Evre u 16. minutu, a konačan rezultat postavio je Miču u 29. Srpski fudbaler Nemanja Vidić odigrao je svih 90 minuta utakmice.