Novi debakl Aston Vile, het-trik Bejla

Surovi Totenhem

Nakon igre bez golova u prvom poluvremenu, tim iz Londona preuzeo je inicijativu u nastavku i prosto nokautirao domaćina (4:0)

LONDON - Fudbaleri Totenhema deklasirali su večeras u Birmingemu ekipu domaće Aston Vile rezultatom 4:0, pa su preuzeli četvrtu poziciju na tabeli Premijer lige.

Nakon igre bez golova u prvom poluvremenu, tim iz Londona preuzeo je inicijativu u nastavku i prosto nokautirao domaćina. Seriju golova otvorio je Džermejn Defo, a potom je Geret Bejl sa tri pogotka dotukao indisponiranu ekipu Aston Vile.

Domaćin je pretrpeo deveti poraz ove sezone i sada je blizu opasne zone pošto ima samo tri boda više od najbližeg pratioca Vigana.

Aston Vila - Totenhem 0:4 (Defo 58, Bejl 61, 73, 84)

Odigrano ranije danas:

Mančester Junajted - Njukasl 4:3 (Evans 25, Evra 58, Van Persi 71, Ernandez 90 - Perč 4, Evans 28. autogol, Sise 68)

Sanderlend - Mančester Siti 1:0 (DŽonson 53)

Norič - Čelsi 0:1 (Mata 38)

Fulam - Sautempton 1:1 (Berbatov 8 - Lambert 85. penal)

Everton - Vigan 2:1 (Osman 52, DŽagelka 77 - Kone 82)

Kvins Park Rendžers - Vest Bromvič Albion 1:2 (Sise 68 - Brunt 29, Grin 49. autogol)

Reding - Svonsi 0:0.

Od 20.45 sati sastaju se Stouk i Liverpul.

Tabela: Mančester Junajted 46 bodova, Mančester Siti 39, Čelsi 35, Totenhem, Everton i Vest Bromvič Albion po 33, Arsenal 30, itd.