Rajt-Filips ućutkao Stamford Bridž, Liverpul siguran

Premijer liga

Jedini pogodak na meču postigao je bivši fudbaler Čelsija Šon Rajt-Filips

LONDON - Fudbaleri Čelsija priredili neprijatno iznenađenje svojim navijačima na startu 2013. godine, oni su 21. kolu Premijer lige poraženi od ekipe Kvins Park Rendžersa rezultatom 1:0.

Da muka bude još veća, jedini pogodak na meču postigao je bivši igrač Čelsija Šon Rajt-Filips.

Menadžer Kvins Parka, Hari Rednap, u 15. minutu bio je prinuđen da napravi izmenu zbog povrede Hoileta. Kasnije se ispostavilo da je učinio najbolji mogući potez, u igru je uveo bivšeg fudbalera Čelsija Rajt-Filipsa.

Domaćin je prvi postigao pogodak, međutim, gol Lamparda je poništen jer je lnijski sudija signalizirao ofsajd.U 78. minutu meča usledio je pravi šok na Stamford Bridžu. Sa nekih dvadesetak metara Rajt-Filips je iz punog trka uputio fenomenalnu dijagonalu u ugao Čelsijeve mreže.

Nakon ovog poraza, "plavci" su najverovatnije izgubili mogućnost da se umešaju u trku za titulu Premijer lige.

Rezultati:

Sreda:Čelsi - Kvins Park Rendžers 0:1(Rajt-Filips 78.)Liverpul - Sanderlend 3:0(Sterling 19, Suarez 26, 53.)Njukasl - Everton 1:2(Sise 2. - Bejns 43, Aničebe 60.)Utorak:Sautempton - Arsenal 1:1(Ramirez 34. - Do Prado 41.)VBA - Fulam 1:2(Lukaku 49. - Berbatov 39, Kačaniklić 58.)Mančester siti - Stouk 3:0(Zabaleta 43, Džeko 56, Aguero 73.pen)Svonsi - Aston Vila 2:2(Rutlidž 9, Grejem 90. - Vajman 44, Benteke 84.pen)Totenhem - Reding 3:1(Doson 10, Adebajor 51, Dempsi 79. - Pogrebnjak 5.)Vest Hem - Norič 2:1(Noubl 3.pen, O`Brajen 26. - Martin 89.)Vigan - Mančester junajted 0:4(Ćićarito 35, 63, Van Persi 43, 88.)