SPASILAC: Volkot odveo Arsenal u osminu finala FA kupa

Jedva

Arsenal je u gostima posle velike borbe savladao Brajton s 3:2

LONDON - Fudbaleri Arsenala plasirali su se u osminu finala FA kupa, pošto su u gostima nadigrali Brajtona rezultatom 3:2.Gosti su poveli golom Žirua u 16. minutu, a izjednačio je Barns u 33. Arsenal je poveo s 2:1 u 56. minutu pogotkom Žirua, ali je za 2:2 pogodio Uloa u 62. Pobedu Arsenalu doneo je Volkot u 85. minutu.Plasman u osminu finala izborio je i Mančester siti koji je u gostima pobedio Stouk s 1:0. Gol vredan prolaska u narednu fazu postigao je Pablo Zabaleta u 85. minutu. Srpski reprezentativac Aleksadar Kolarov počeo je meč u startnoj postavi Sitija, ali je u 62. minutu mesto ustupio Serhiju Agueru.Rezultati:Stouk - Mančester Siti 0:1 Norič - Luton 0:1Maklsfild - Vigan 0:1Derbi - Blekburn 0:3Hul - Barnsli 0:1Midlsbro - Alderšot 1:1Reding - Šefild junajted 4:0Hadersfild - Lester 1:1Kvins Park Rendžers - MK Dons 2:4Bolton - Everton 1:2Brajton - Arsenal 2:3Mančester Junajted - Fulam 4:1Nedelja:Brentford - Čelsi (13)Lids - Totenhem (15)Oldam - Liverpul (17)petak:Milvol - Aston Vila 2:1