HEROJ: Het-trik Rojsa za novi trijumf Borusije

Milioneri ponovo drugi

Borusija je od 31. minutu igrala sa fudbalerom manje

DORTMUND - Fudbaleri Borusije Dortmund večeras su na svom stadionu ubedljivo savladali ekipu Ajntrahta iz Frankfurta sa 3:0 u derbi utakmici 22. kola Bundeslige.

Najbolji igrač u izuzetno zanimljivoj utakmici u Dortmundu bio je napadač domaćih Marko Rojs koji je protivničku mrežu zatresao u osmom, 10. i 65. minutu.

Reprezentativac Srbije Neven Subotić odigrao je dobro svih 90 minuta za ekipu Borusije.

Borusija je od 31. minuta igrala bez isključenog Julijana Šajbera, dok je u 74. minutu u svlačionicu zbog drugog žutog kartona morao i fudbaler gostiju Takaši Inui.

Dortmundu je ovo bila četvrta pobeda u poslednjih pet utakmica u Bundesligi, dok je Ajntraht zabeležio prvi poraz posle tri meča.

Rezultati i strelci 22. kola Bundeslige:Leverkuzen - Augsburg 2:1 (Kisling 26, Bender 75 - Molders 89)Fortuna - Grojter Firt 1:0 (Belinghausen 19)Hamburg - Menhengladbah 1:0 (Van der Vart 24)Majnc - Šalke 2:2 (Ivanšic 27, Pospeh 63 - Bastos 42,83)Verder - Frajburg 2:3 (Petersen 40, 65 - Kruse 36, Kaliđuri 54. penal, Ginter 71)Dortmund - Ajntraht 3:0 (Rojs 8, 10, 65)

Sutra:Nirnberg - Hanover (15.30)Hofenhajm - Štutgart (17.30).Juče: Volfsburg - Bajern 0:2.

Tabela: Bajern 57, Borusija Dortmund 42, Leverkuzen 41, Ajntraht 37, Hamburg 34, Frajburg 31, Majnc 31, itd.