TROFEJ POSLE 23 GODINE: Sent Etjen osvojio Liga kup

Konačno

Sent Etjen je u finalu pobedio Ren s 1:0

PARIZ - Fudbaleri Sent Etjena osvojili su francuski Liga kup, pošto su večeras u finalu pobedili ekipu Rena s 1:0.Jedini gol na utakmici postigao je Brandao u 18. minutu. Sent Etjen je osvajanjem Liga kupa obezbedio direktan plasman u Ligu Evrope naredne sezone. Ovaj klub je trenutno na četvrtom mestu na tabeli francuskog prvenstva i ima šanse da izbori plasman u Ligu šampiona naredne sezone.Sent Etjen je najtrofejniji francuski klub, a do novog trofeja stigao je posle 32 godine. Ovaj tim je 1981. godine po deseti put osvojio titulu šampiona Francuske, a od tada nije osvojio nijedan trofej."Trideset dve godine je dug period. Prvi put smo na stadionu "Francuska" i mi smo to uradili, uspeli smo. Brandao je naša lokomotiva, ali ceo tim je igrao fantastično", izjavio je trener Sent Etjena Kristof Galtije.