ĐAVOLI NA TRONU: Het-trik Van Persija za 20. titulu Junajteda!

ŠAMPIONI

Het trikom Robina Van Persija Junajted je obezbedio 20. titulu u istoriji kluba, a 13. u istoriji Premijer lige

MANČESTER - Fudbaleri Mančester junajteda osvojili su 20. titulu u istoriji.Oni su na svom terenu ubedljivo savladali ekipu Aston Vile rezultatom 3:0 i tako četiri kola pre kraja sezone obezbedili šampionsku titulu Premijer lige.Fenomenalni Holanđanin Robin Van Persi najzaslužniji za ubedljiv trijumf Junajteda. Sjajnom napadaču bilo je dovoljno 30 minuta da upiše het-trik i tako overi titulu.

Srpski fudbaler i kapiten Mančester junajteda, Nemanja Vidić, nije bio ni na klupi na ovom meču.

Izabranici Aleksa Fergusona otvorili su meč na najbolji mogući način. Nakon sjajnog centaršuta Rafaela u drugom minutu utakmice, Nani je prosledio loptu do Van Persija koji je rutinski šalje u mrežu.Desetak minuta kasnije usledila je nova erupcija oduševljenja na Old Trafordu. Vejn Runi je poslao maestralan pas pravo na nogu Holanđanina, koji šalje bombu iz voleja sa ivice šesnaesterca pravo u mrežu Aston Vile.U 33. minutu usledila je nova bravura domaćina. Rajan Gigs je nesebično uposlio Van Persija, koji je sjajno prevario gostujućeg golmana i poslao loptu u mrežu.