ŠOU POLJAKA: Levandovski - Real 4:1!

Milioneri ponizili kralja

Poljski napadač je postigao sva četiri gola za Borusiju
1 / 15

DORTMUND - Fudbaleri Borusije pobedili su u Dortmundu ekipu Reala rezultatom 4:1 (1:1) u prvom meču polufinala Lige šampiona.Meč je obeležio napadač Borusije Robert Levandovski koji je postigao sva četiri gola za domaći tim. On se u strelce upisao u osmom, 50, 55. i 66. minutu sa penala. Jedini strelac za Real bio je Kristijano Ronaldo u 43. minutu.Utakmica je odigrana pred 65.829 gledalaca. Poljak je postao prvi igrač u istoriji Lige šampiona koji je postigao četiri gola u polufinalu, i to jo protiv Reala. Levandovski je postigao prvi gol u 8. minutu posle asistencija Gecea. Real je izjednačio u 43. minutu zahvaljujući velikom kiksu Matsa Humelsa. On je izgubio loptu, a Iguain je prosledio do Ronalda, koji je pogodio mrežu.Levandovski u 50. minutu izbegava ofsajd posle šuta Marka Rojsa i trese mrežu, a potom posle akcije Šmelcera prima loptu na sedam-osam metara, majstorski se oslobađa Pepea i šalje "bombu" pod prečku.Holandski sudija Bjorn Kujpers je u 65. minutu posle duela Alonsa i Rojsa pokazao na penal. Levandovski nije propustio priliku da iskoristi penal i donese pobedu svom timu od 4:1. Za Borusiju je ceo meč odlično odigrao srpski reprezentativac Neven Subotić.Revanš meč biće odigran 30. aprila u Madridu.Ranije danas objavljeno je da je Levandovski dogovorio prelazak u Bajern, a slobodno bi mogli da kažemo da su Bavarci i večeras dali četiri pogotka. Međutim, čelnici Borusije poručili su menadžeru poljskog napadača da posle večerašnjeg meča ne postoji novac za koji bi Levandovskog pustili da pređe u neki drugi klub, a pogotovo Bajern. Bajern je u utorak na svom terenu pobedio Barselonu s 4:0 u prvom meču polufinala Lige šampiona.Levandovski je četvrti igrač u istoriji koji je dao četiri gola Realu! To su pre njega učinili Samitijer (1926), Eulogio Martines (1957) i Dijego Milito (2006)!

TOK UTAKMICE BORUSIJA - REAL94. minut - Kraj utakmice! Pobeda Borusije od 4:1!93. minut - Velika prilika za Real. Varan je sa svega nekoliko metara putirao pored gola.

90. minut - Utakmica je produžena za 4 minuta.89. minut - Šansa za Real. Vajdenfelder je odlično intervenisao posle udarca Ronalda.82. minut - Lopta i dalje više u posedu Borusije.78. minut - Levandovski ponovo preti Realu, ali je njegov udarac sa oko 25 metara Lopez izbacio u korner.71. minut - Borusija kontroliše igru na terenu. Lopta je uglavnom u posedu domaćih igrača.

66. minut - GOLLLLLLLLLL!!! 4:1 za Borusiju. Levandovski je precizan sa 11 metara za ubedljivo vođstvo.65. minut - Penal za Borusiju. Alonso je oborio Rojsa, a Holanđanin je pokazao na penal. Protestovali su igrači Reala tvrdeći da je Rojs prethodno igrao rukom, ali je sudija ostao neumoljiv.62. minut - Velika prilika za Real. Gundogan je prevario Kediru i Pepea, a njegov udarac Lopez je vrhovima prstiju izbacio u korner.57. minut - Modrić je pokušao iz daljine, ali je Vajdenfeler lako odbranio55. minut - GOLLLLLLLLLL!!!!!!!! 3:1 za Borusiju. Ponovo Levandovski. Napadač Borusije je predriblovao Pepea i zakucao je loptu pod prečku Lopeza.50. minut - GOLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!!!! 2:1 za Borusiju. U strelce se ponovo upisao Levandovski. Rojs je šutirao ka golu Reala, ali je lopta došla do Levandovskog kome nije bilo teško da je smesti u mrežu. Gosti su tražili ofsajd, ali je holandski sudija pokazao na centar. Snimak je pokazao da napadač Borusije nije bio u ofsajdu.46. minut - Počelo je drugo poluvremeII poluvreme45. minut - Kraj prvog poluvremena. Posle prvih 45 minuta rezultat je 1:1.43. minut - GOLLLLLLLLLLL!!!!!!!!! 1:1. Real je izjednačio posle gola Ronalda. Real je izveo kontru, a onda je veliku grešku napravio Humels. On je pokušao da vrati loptu golmanu, ali je lopta došla do Iguaina koji je asistirao Ronaldu. Portugalcu nije bilo teško da pogodi mrežu domaćih.42. minut - Domaći traže penal posle duela Rojsa i Varana, ali sudija pokaže da se igra nastavi40. minut - Alonso je šutirao ka golu Borusiju, ali se podmetnuo Subotić i izblokirao njegov udarac32. minut - Nova šansa za Borusiju. Blaščikovski je dobio loptu na desnoj strani i sjajno probio do kaznenog prostora, ali je Iguain blokirao njegov udarac29. minut - Alonso je tri puta pokušao sa leve na drugu stativu, ali bez šanse27. minut - Real je pokušao dva puta da ugrozi Borusiju, ali bez izglednih pravih prilika.23. minut - Prvi udarac Reala ka golu Borusije. Ronaldo je pokušao iz slobodnog udarca sa oko 25 metara, ali je golman Borusije bio na mestu i loptu izbacio u polje.18. minut - Borusija ima više od igre, Real je potpuno bezopasan

12. minut - Igra se primirala posle vođstva Borusije.8. minut - GOLLLLLLLLLLLLL!!!!!!!!!! 1:0 za Borusiju! Gece je odlično centrirao, a Levandovski je sa svega nekoliko metara nogom loptu ubacio u mrežu.7. minut - Prva prilika na utakmici za Borusiju. Rojs je odlično obišao igrače Reala, a onda je šutirao iskosa ka golu Reala. Lopez je odbio loptu, ali se Levandovski nije najbolje snašao5. minut - Igra se odvija na sredini terena1. minut - Utakmica je počelaI poluvremene

TOK UTAKMICE

Stadion: Vestfalen, 65.829 gledalacaGlavni sudija: Bjorn Kuipers (Holandija)Borusija - Real 4:1Levandovski 8, 50, 55, 66 (penal) - Ronaldo 43žuti kartoni: Levandovski 70 - Kedira 54, Ozil 64, Ramos 90

Borusija: Vajdenfeler, Subotić, Humels, Pišček (od 83 Grojskrojc), Šmelcer, Bender, Gundogan (od 90 Šiber), Gece, Rojs, Blaščikovski (od 82 Kel), Levandovski.Real: Lopez, Varan, Pepe, Ramos, Koentrao, Kedira, Ozil, Alonso (od 80 Kaka), Modrić (od 68 Benzema), Ronaldo, Iguain (od 68 Di Marija).