PRŠTALO: Dva crvena i rasizam u derbiju Milana i Rome

Serija A

Meč završen bez golova

Fudbaleri Milana i Rome igrali su nerešeno 0:0, u poslednjoj utakmici 37. kola italijanske Serije A.

Domaći roso-neri osvojili su dragocen bod sa desetoricom igrača nakon što je Muntari zaradio crveni karton još u 41. minutu. Milan na trećoj pozicije Serije A, koja vodi zu kvalifikacije za Ligu šampiona, ima dva boda prednosti nad glavnim konkurentom, ekipom Fiorentine.

Roma nije uspela da materijalizuje igrača više i kolo pre kraja gotovo je izvesno da se oprostila od borbe za Ligu Evrope. U finišu susreta van terena je morao i kapiten Rimljana, Frančesko Toti.

Utakmica Milana i Rome prekinuta je na kratko zbog rasističkog vređanja domaćeg napadača Marija Balotelija. Meč u Milanu zaustavljen je na oko minut i po u drugom poluvremenu, da bi kapiten Rome Frančesko Toti zatražio od svojih navijača da prestanu to da rade.

U prvom poluvremenu je takođe bilo rasističkog vređanja, a zvanični spiker je navijače preko razglasa upozorio da prestanu da utakmica ne bi bila prekinuta.

Milan - Roma 0:0