Tores doneo Čelsiju LŠ, goleada na oproštaju Fergija i Skolsa

10 golova u Vest Bromviču

Golom Toresa u 76. minutu utakmice Čelsi je izborio plasman u Ligu šampiona

Fudbaleri Čelsija izborili su plasman u najjače evropsko takmičenje - Ligu šampiona.Oni su na svom Stamford Bridžu savladali ekipu Evertona, a heroj utakmice bio je španski napadač Fernando Tores koji je golom u 76. minutu doneo tri boda Plavcima.Čelsi je već u sedmom minutu utakmice stigao do prednosti golom Mate, međutim već u 14. minutu Everton je preko Nejsmita izjednačio rezultat. U 76. minutu Tores je rešio dilemu o tome ko će naredne sezone igrati u Ligi šampiona.

Čelsi je tako završio sezonu na trećoj poziciji sa 75 osvojenih bodova, što je dva više od četvrtoplasiranog Arsenala koji je u gostima savladao Njukasl (0:1).

Neverovatna goleada viđena je na oproštaju velikog Ser Aleksa Fergusona i sjajnog veznog igrača Mančester junajteda Pola Skolsa.

Đavoli su na gostovaju u Vest Bromviču igrali nerešeno 5:5, a het-trik za domaću ekipu postigao je Romelu Lukaku.

Popularni Crveni đavoli su do 81. minuta imal čak tri gola prednosti, međutim, borbeni fudbaleri Vest Broma uspeli su da postignu tri gola u finišu utakmice.

Srpski internacionalac Nemanja Vidić presedeo je ceo meč na klupi Junajteda.

Do minimalne pobede došao je Totenhem protiv Sanderlenda, jedini gol dao je Geret Bejl u 89. minutu, ali je to bilo dovoljno samo za potvrdu petog mesta i plasman u Ligu Evrope sledeće sezone, jer u kvalifikacije za Ligu šampiona ide Arsenal.

Rezultati i strelci:Čelsi - Evrton 2:1 (Mata 7, Tores 76 - Nejsmit 14)Liverpul - Kvins Park Rendžers 1:0 (Kutinjo 23)Mančester Siti - Norič 2:3 (Rodvel 30, 59 - Pilkington 26, Holt 54, Houson 65)Njukasl - Arsenal 0:1 (Košjelni 52)Sautempton - Stouk 1:1 (Lambert 57 - Krauč 46)Svonsi - Fulam 0:3 (Kačaniklić 22, Berbatov 77, Emanuelson 90+3)Totenhem - Sanderlend 1:0 (Bejl 89)Vest Bromvič Albion - Mančester Junajted 5:5 (Morison 40, Lukaku 50, 81, 86, Mulumbu 82 - Kagava 6, Olson 9. autogol, Bitner 30, Van Persi 53, Ernandez 63)Vest Hem - Reding 4:2 (Nolan 23, 79, 87, Vaz Te 34 - Mekliri 53, Le Fondre 56)Vigan - Aston Vila 2:2 (Bojsi 20, Bejker 45. autogol - Bent 5, Flar 60)TABELA: Mančester Junajted 89, Mančester Siti 78, Čelsi 75, Arsenal 73, Totenhem 72, Everton 63, Liverpul 61, itd.