VEROVALI ILI NE: Golovi u finalu LŠ i LE padali u isto vreme

Slučajnost

Golovi u finalima padali u 60., 68. i 90. minutu

BEOGRAD - Neverovatna i interesantna koincidencija pratila je finalne mečeve Lige šampiona i Lige Evrope. Golovi u poslednjim mečevima ova dva takmičenja padali su u isto vreme.

Čelzi je u finalu Lige Evrope u Amsterdamu savladao Benfiku sa 2:1, istim rezultatom kojim je i Bajern savladao Borusiju iz Dortmunda.

Vodeći pogodak za Čelsi pao je u 60. minutu, a postigao ga je Fernando Tores. U istom minutu meča na "Vembliju" Mario Mandžukić je zatresao mrežu Borusije i doveo Bajern u vođstvo.

Na izjednačenje se čekalo tačno osam minuta i oba rivala su izjednačila iz penala.Rikardo Kardozo je bio strelac za Benfiku, isto kao i Ilkaj Gundogan za Borusiju.

Pobedonosni golovi postignuti su u poslednjim sekundama meča. Branislav Ivanović je tik posle isteka 90. minuta pogodio za veliko slavlje Čelzija, a Arjen Roben je koji sekund pre isteka regularnog dela doneo Bajernu petu titulu prvaka Evrope.