MURINJOV HEROJ: Bane doneo trijumf Čelsiju!

Premijer liga

Junak meča bio je kapiten srpske reprezentacije, Branislav Ivanović, koi je u 73. postigao pobedonosni gol za Čelsi

LONDON - Fudbaleri Čelsija uspeli su posle velike borbe da savladaju ekipu Aston Vile rezultatom 2:1, u unapred odigranom drugom kolu Premijer lige.Junak meča bio je kapiten srpske reprezentacije, Branislav Ivanović, koi je u 73. postigao pobedonosni gol za Čelsi.

Ekipa Žozea Murinja je tako zabeležila drugu pobedu u isto toliko utakmica u novoj sezoni.

Čelsi je do prve prednosti došao već u šestom minutu. Antonio Luna zatresao je sopstvenu mrežu nakon što se lopta odbila o njega posle šuta Edena Azara. Aston Vila je u poslednjim sekundama prvog poluvremena uspela da dođe do izjednačenja preko Kristijana Bentekea, da bi pobedu "plavcima" doneo Branislav Ivanović u 73. minutu.Lampard je izveo slobodan udarac. Uputio je sjajan centaršut sa desne strane, a Bane je snažno zahvatio loptu i savladao rivala.Zanimljivo, samo nekoliko minuta pre gola Ivanovića, sudija je progledao kroz prste srpskom fudbaleru, dao mu je žuti karton, a ruku na srce, bilo je uslova i za isključenje.

Čelsi se tako ovom pobedom osamostalio na vrhu tabele sa šet bodova, dok je Aston Vila peta sa tri boda.