Barselona osvojila Superkup Španije

Prvak stigao do prvog trofeja u novoj sezoni

BARSELONA - Fudbaleri Barselone osvojili su trofej španskog Superkupa pošto su u četvrtak u revanš utakmici na domaćem terenu igrali protiv ekipe Atletika iz Madrida bez golova (0:0).

Aktuelni šampion došao je do 11. trofeja nacionalnog Superkupa, a osvojio ga je zahvaljujući golu postignutom u prvom meču u Madridu za remi od 1:1.

Susret na Nou Kampu obeležila je nervozna igra u finišu i promašen penal Lionela Mesija.

Sudija je u 80. minutu prestrogo isključio defanzivca gostiju Filipea, što je izazvalo oštre reakcije fudbalera Atletika, koji su do kraja napravili više grubih prekršaja.

Najbolji igrač Barselone Mesi u 88. minutu nije realizovao penal pogodivši prečku protivničkog gola, a u samoj završnici susreta crveni karton zaradio je rezervni igrač Atletika, Turan, koji je sa klupe prigovorio pomoćnom sudiji.