PEP BOLJI OD MURINJA: Bajern sa penala do Superkupa Evrope

Drama u Pragu

Za Čelsi je igrao i kapiten srpske reprezentacije Branislav Ivanović

PRAG - Fudbaleri Bajerna osvojili su Superkup Evrope.Bajern je posle boljeg izvođenja penala pobedio ekipu Čelsija ukupnim rezultatom 7:6. Meč je u regularnom delu završen bez pobednika 1:1. Posle dodatnih 30 minuta bilo je 2:2. Bajern je uspeo da do trijumfa stigne posle boljeg izvođenja penala. Meč je odigran u Pragu.Bajern je prošle sezone osvojio Ligu šampiona, a Čelsi je trijumfovao u Ligi Evropa. Bajern je prvi nemački klub osvajač Superkupa Evrope.

Čelsi je poveo u osmom minutu. Tores je postigao fantastičan gol sa desetak metara posle asistencije Šurlea. Do kraja prvog poluvremena nije bilo promene rezultata iako su oba tima imali prilike za postizanje golova.Bajern je izjednačio već na startu drugog dela meča. Kros je dodao loptu Riberiju, koji je u 47. minutu sa oko 20 metara savladao nemoćnog Čeha. Sjajnu priliku imao je u 78. minuti Branislav Ivanović koji je glavom pogodio prečku gola Bajerna. Oba tima su nastavila sa dobrom igrom, a Čelsi je u 85. minutu ostao sa igračem manje. Ramires je dobio crveni karton posle prekršaja nad Geceom.Čelsi je ponovo poveo u 93. minutu. Azar je primio loptu na centru, a onda je prošao kroz odbranu Bajerna i pogodio mrežu Nojera. Bajern je potom krenuo sa silovitim napadima, a Bavarci su propustili nekoliko izglednih prilika za postizanje gola. Izjednačenje je stiglo u poslednjim trenucima meča, pošto se u strelce upisao Martinez.Usledili su penali. Za Bajern su bili precizni Alaba, Miler, Lam, Riberi i Šaćiri. Za Čelsi su golove dali Luiz, Oskar, Lampard, Kol, dok je udarac Lukakua zaustavio Nojer.Za Čelsi je igrao i kapiten srpske reprezentacije Branislav Ivanović.