STOJKE OBJASNIO BEJLU: Ukrotio projektil zvezde Reala!

Sjajna intervencija

Pogledajte kako je golman naše reprezentacije odbranio slobodnjak Bejlu

KARDIF - Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je u pretposlednjem kolu kvalifikacija sa Mundijal u Brazilu selekciju Velsa rezultatom 3:0.

Naš tim je nakon remija sa Hrvatskom na Marakani izgubio sve šanse da se naredne godine nađe u Brazilu, pa ovaj meč nije imao rezultatski značaj. Međutim, orlovi su želeli da ostvare trijumf po svaku cenu i tako odbrane čast u finišu kvalifikacija.

Od 58. minuta utakmice Vels je predvodio najskuplji fudbaler svih vremena, novi igrač Real Madrida Geret Bejl. Od momenta kada je ušao u igru, svi napadi Velsa išli su preko njega. Bejl je u nekoliko navrata snažnim udarcima iz daljine pokušao da savlada našeg golmana, ali Stojković sjajno branio svoju mrežu.

Najbolju priliku Velšanin je imao u 88. minutu meča, kada je sa nekih 40-ak metara pokušao iz slobodnog udarca da savlada golmana Partizana. "Ispalio" je projektil ka golu Srbije, lopta je nezgodno promenila pravac, ali nije uspela da prevari Stojkovića koji je sjajno intervenisao.