UGAŠENA ZVEZDA: Nižnji Novgorod naneo prvi poraz crveno-belima u Evrokupu

Last 32

Zvezda posle dva kola ima polovičan učinak

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Nižnji Novgoroda 75:86 (20:20, 22:20, 14:22, 19:24) u drugom kolu Last 32 faze Evrokupa.

Izabranici trenera Dejana Radonjića odigrali su katastrofalno drugo pluvreme u Rusiji, ništa u njihovoj igri nije funkcionisalo, a nisu imali odgovor ni na dobar šut protivnika, koji je polovinom poslednjeg kvartala imao i plus 14 (80:66).

Zvezda, koja posle dva kola ima polovičan učinak je dobro odigrala samo deo druge deonice, kada je ima prednost 42:35, ali u drugom poluvremenu u koje je ušla sa plus dva (42:40) praktično nije igrala.

Ukoliko želi da nastavi borbu za plasman u TOP 16 Zvezda u naredna dva meča mora oba puta da savlada Panionios, koji posle dva kola ima isto toliko poraza.

Tekstualni prenos

Zvezda nije uspela da se približi Rusima i na kraju je poražena

Pet minuta pre kraja Novogorod vodi 74:62

Katastrofalne greške košarkaša Crvene zvezde pa Novogorod ima najvećih plus 11 71:60

Četvrta četvrtina

Poslednji minut trećeg kvartala Zvezda je odigrala katastrofa pa ima zaostatak 56:62

Košarkaši Crvene zvezde imaju mnogo problema sa skokom u odbrani

Tek posle dva i po minuta igre Zvezda poenima Dženkinsa prekida seriju domaćih od 5:0 22:25

Druga četvrtina

Posle prve četvrtine rezultat je 20:20, a Zvezda ima mnogo problema sa šutom protivnika

Novgorod je napravio mini seriju od 6:0 i poveo je 11:14

Usledila je serija Zvezde od 8:0 za vođstvo od 11:6 u 5. minutu

Rusi su bolje ušli u meč i u 2. minutu poveli s 6:3. .Prva četvrtinaCrvena zvezda je u prvom kolu pobedila Bilbao 105:87, dok je ruski tim u gostima savladao Panionis 89:75.