UBEDLJIVO: Zvezda za poluvreme razbila Panionios

Last 32 Evrokupa

Košarkaši Crvene zvezde igraju protiv Panioniosa u Pioniru duel 3. kola druge faze Evrokupa

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Beogradu ekipu Panioniosa sa 84:64 (16:19, 23:16, 22:12, 23:17), u utakmici trećeg kola L grupe druge faze Evrokupa.Crveno-beli su izborili drugu, veoma značajnu pobedu, i napravili korak bliže ka plasmanu u osminu finala.Izabranici trenera Dejana Radonjića prethodno su kod kuće savladali Bilbao, a poraženi su na gostovanju ruskom Nižnjem Novgorodu.

Crvena zvezda je u Pioniru loše otvorila utakmicu, ali posle minusa od tri poena u prvoj četvrtini brzo je napravila preokret i u nastavku potpuno preuzela inicijativu.

Posebno dobro redovi domaćina funkcionisali su u trećoj četvrtini. Odlična odbrana i pokretljiv napad doneli su seriju 11-0 i prednost od plus 15, uz Dženkinsa razigrali su se Marjanović, Simonović i Blažič, pa grčki predstavnik nije imao rešenja za protivotpor.

Do kraja utakmice crveno-beli nisu popuštali, tim Panioniosa bio je u potpunoj konfuziji, pa je na oduševljenje oko 5.000 navijača izboren ubedljiv trijumf.

Do zaslužene pobede domaćina su predvodili Simonović sa 18, Dženkins sa 16, Blažič sa 11 i Marjanović sa 10 poena, dok je kod gostiju bolji od ostalih bio Mekkalum sa 11.

U narednoj utakmici L grupe Crvena zvezda gostuje istom protivniku 29. januara u Atini.

Crveno-beli igraju dobro, dva minuta pre kraja treće četvrtine imaju plus 15

Zvezda mini serijom 7:0 počela nastavak (46:35), ali je problem što Radenović i Blažić imaju po tri faula

Prva četvrtina

Zvezda je u prva dva kola u L grupi ostvarila polovičan učinak. Na startu je savladala Bilbao kod kuće, a u drugoj rundi poražena je u Rusiji od Nižnog Novgoroda.

Sa druge strane, ekipa Panioniosa je na poslednjem mestu u grupi sa dva poraza, pa im je ovo poslednja prilika da se uključe u borbu za prolaz dalje.