ZVEZDA UGAŠENA PRED FINALE: Zbog promašenih zicera Uniks prestigao plus 11 iz Beograda

Revanš meč polufinala Evrokupa

Pobeda od 63:52 iz prvog meča nije bila dovoljna za prolaz u borbu za plasman u najelitnije kontinentalno takmičenje

Košarkaši Crvene zvezde nisu se plasirali u finale Evrokupa, pošto su od Uniksa u Kazanju izgubili s većom razlikom nego što su dobili prvu utakmicu. Zvezda je u gostima izgubila sa 84:67 (15:15, 27:21, 23:13, 19:18), dok je prošle nedelje u Beogradu pobedila 63:52.

Najefikasniji u Zvezdi u revanšu bio je Boban Marjanović sa 12 poena, Demarkus Nelson postigao je 11, a Raško Katić 10. Uniks je predvodio Nikos Zisis sa 26 poena. Košarkaši beogradske ekipe dobro su počeli drugu deonicu i poveli sa četiri razlike, ali su domaći igrači dobrim šutom za tri poena rezultat okrenuli u svoju korist. Uniks je do poluvremena uspeo da iskoristi lošu igru Zvezde, pre svega u napadu, i na odmor ode sa tada maksimalnih šest poena prednosti.

Zvezdini košarkaši su loše počeli drugo poluvreme, a Uniks je serijom 11:2 nadoknadio zaostatak iz prvog duela i došao do 15 poena prednosti, a potom u jednom trenutku imao i "plus" 18. Crveno-beli su u poslednjoj četvrtini uspeli da smanje na 11 poena zaostatka, ali igrači Uniksa predvođeni Nikosom Zisisom nisu dozvolili protivniku da preuzme rezultat u svoju korist i na kraju su prošli u finale. Uniks će u finalu igrati Valensije, koja je u dva meča bila bolja od ekipe Nižnji Novgorod.

20:30 - Radonjić: Zizis nas uništio

Trener Crvemne zvezde Dejanb Radonjić je posle meča rekao: "Čestitam Uniksu na pobedi i na plasmanu u finale. Zizis je odigrao neverovatan meč. On je košarkaš koji je igrao za najbolje evropske klubove, veoma je iskusan i zna kako se igraju ovakve utakmice. Nažalost, nismo uspeli da sačuvamo prednost iz prvog meča. U prvoj četvrtini smo bili ravnopravan rival sa Uniksom i da smo tako nastavili u ostatku meča, bio bi drugačiji rezultat. U drugoj četvrtini Uniks je počeo da igra bolje, ali mi smo morali bolje od onoga što smo pružali. Ipak, u drugom poluvremenu oni su počeli da pogađaju mnogo dalekometnih šuteva i mi na to nismo imali odgovor“, istakao je trener Dejan Radonjić posle meča.O padu ekipe u drugoj polovini meča, Radonjić kaže:„Taktički su odigrali dobro, preuzeli incijativu i mi nismo uspeli da ispratimo taj tempo. Imali smo šansu i u finišu meča, nadali smo se da će naši nosioci igre pogoditi neke šuteve, ali dve bitne lopte su „izašle iz koša“. Snaga i iskustvo Uniksa su presudili. Takođe, imali smo probleme jer se Raško Katić povredio. Nije mogao da pruži svoj maksimum, mnogo nam je nedostajao, pa je morao da igra Mitrović koji je dugo pauzirao. To je previše da bi bili ravnopravni sa ekipom kakva je Uniks“, rekao je crnogorski stručnjak.

Ivan Radenović je utakmicu odigrao sa povređenim kolenom, a na terenu se našao samo u prvom poluvremenu, u kojem je ubacio pet poena.

"Ovo je bila jako teška utakmica za oba tima. U meč smo ušli s pravim pristupom, baš onako kako smo igrali u Beogradu. Ali, to je trajalo samo kroz prve dve četvrtine. Uniks je odigrao sjajnu utakmicu i ispunio cilj. Pobedili su i otišli korak dalje. Nama je bilo potrebno da svih 40 minuta odigramo jako, a ne da gubimo 20 razlike", rekao je Radenović za ruske medije posle poraza.

Boban Marjanović je odigrao fenomenalno prvo poluvreme sa deset poena i šest skokova, ali je u nastavku i on zatajio. Uprkos svemu, on je prezadovoljan uspehom koji je Zvezda ostvarila.

"Došli smo do polufinala, što je ogroman uspeh za nas. Mi se sada okrećemo svim drugim obavezama koje nas čekaju, a ima puno toga što želimo da ostvarimo do kraja sezone", zaključio je Marjanović.,

18:45 (40') Zvezda zicerima ispustila finale

Zbog promaešenih zicera i loše igre u napadu Zvezda je ispustila prednost i zbog poraza 66:82 neće se boriti za ulazak u Evroligu

18:35 (39') Trojka Blažiča za minus 11

Trojkama Simonovića i Blažiča, Zvezda je stigla na minus 11, ali je potom Zizis dva minuta pre kraja pogodio trojku za Uniks 65:79

18:33 (35') Simonović trojkama pokušava da vrati Zvezdu

Drugi put zaredom kapiten Zvezde je ubacio trojku, sada Zvezdi treba odbrana

18:30 (34') Trojka na trojku

Simonović je pogodio trojku za Zvezdu za 54:67, ali je na isti način posle 20 sekundi odgovorio Zizis

18:30 (32') Dženkins je konačno pogodio

Posle mnogo ptomašaja i loših napada Dženkins je pogodio dvojku za nadu Zvezde 51:67

18:20 (30') Zvezda promašuje zicere i ne igra odbranu, Uniks na plus 16

Mnogo je propusta u igri Zvezde, koja je za 9 minuta treće deonice ubacila samo 11 poena, a napravili su izabranici trenera Radonjića mnogo grešaka u odbrani (skok Uniksa u napadu), ali i u napadu gde se šutiralo bez pozicije. Uniks posle tri četvrtine vodi 49:65

18:10 (26') Zvezda nema akciju u napadu

Uniks je pojačao odbranu, i nastavio da pogađa otvorene šuteve, što je Rusima u dva navrata donelo 15 poena prednosti. Poenima Blažiča i Marjanovića, Zvezda je smanjila na 45:56

18:03 (22') - Uniks na plus 13

Za svega dva minuta u nastavku Zvezda je u problemu, Uniks vodi 51:38, što znači da u ukupnom rezultatu ima plus dva

18:01 (21') - Nastavljena utakmica, dvorana poluprazna

4.500 navijača prisustvuje utakmici u Kazanjul, a drugo poluvreme kasnik zbog problema sa konstrukcijom koša, na koji treba da napada ekipa Crvene zvezde. Obruč je zaglavljen, praktično zglob na njemu nije dovoljno savitljiv

17:40 (20') - Loš kraj poluvremena, Uniks vodi 36:42

Zvezda se sa 4 vezana poena vratila u utakmicu, koja se igra na mali broj poena, što bi trebalo da bude prednost ekipe iz Beograda. Ipak do kraja poluvremena Rusi su se ponovo odepili na 36:41, a na poluvremenu imaju prednost 36:42

17:35 (18') - Uniks na plus šest

Rusi polako dolaze do igre u napadu, lakše spuštaju loptu u reket, a počeli su i da pogađaju sa distance, što im je prvi put na meču donelo plus šest poena

17:25 (15') Tri trojke Uniksa zaredom

Harangodi dva puta i Ejdson jednom pogodili su trojke za Uniks posle kojih su Rusi poveli, seriju prekinuli Nelson i Marjanović

17:20 (12') - Katić spreman za nastavak

I pored povrede centar Crvene zvezde Raško Katić će nastaviti meč, nakon što mu je ukazana lekarska pomoć posle povrede zgloba

17:18 (10') Izdržan prvi nalet 15:15

Zvezda ima 4 problema posle prve deonice: povrede Katića i Radenovića i dva faula Nelsona, raspucao se Gudelok, ali su u napadu dosta dobro odigrali Nelson i Boban Marjanović.

17:11 (6') Katić se povredio pet vezanih poena Gudeloka

Centar Crvene zvezde je posle pokušaja šuta pao na parket i koliko se moglo videti obnovio povredu zgloba. Na drugoj strani pet vezanih opoena ima Gudelok, a trojku je pogodio Ejdson 7:10

17:06 (4') Trojka Radenovića

Krilni centar Crvene zvezde pogodio je prvu trojku na utakmici, ali se potom povredio. Zvezda vodi 3:2

17:03 (3') Nelson ima dva faula

Već u trećem minutu igre plej Zvezde Demarkus Nelson ima dva prekršaja

17:00 (1') Počela je utakmica

Zvezda u petorci Nelson, Lazić, Blažič, Radenović i Marjanović

16:58 - 300 navijača Zvezde u dvorani

Košarkaši Crvene zvezde imaće podršku oko 300 navijača koji se nalaze u dvorani

16.45 - Njižni i Valensija se bore za finaleUkoliko se plasiraju u finale izabranici trenera Dejana Radonjića igraće sa boljim iz meča Njižni Novgorod – Valensija, koji počinje 40 minuta kasnije i u kom španski tim za koji igra srpski reprezentativac i bivši igrač Partizana Vladimir Lučić ima devet poena prednosti (84:75) iz prvog duela.16:42 - Vuljukas još povređenGrčki košarkaš Jan Vuljukas, koji važi za bitnog igrača u sistemu trenera Trinkerija i koji se povredio početkom utakmice u Beogradu, prema informacijama koje dolaze iz Rusije neće moći da igra.16.30 - Dženkins veruje u uspehKošarkaš Crvene zvezde Čarls Dženkins istakao je da mu je ugovor sa klubom sa Malog Kalemegdana spasao karijeru i da veruje u plasman beogradskog tima u veliko finale.16.15 - Novak Đoković se nada osvajanju EvrokupaNajbolji srpski teniser Novak Đoković bodrio je košarkaše Crvene zvezde u prvom polufinalnom meču i tada oduševljen atmosferom u Areni istakao da veruje da tim za koji navija može da osvoji ovo evropsko nadmetanje i izbori direktan plasman u naredno izdanje Evrolige.

Kad već pominjemo Novaka Đokovića, recimo i to da se posle meča u Areni Uniksov najbolji igrač Amerikanac Endrju Gudelok propisno obrukao rekavši da ne zna ko je Novak Đoković, dok je Jaka Blažič bio oduševljen zbog susreta sa srpskim teniserom.16.00 - Radonjić: Autsajderi smo u revanšuTrener košarkaša Crvene zvezde je podsetio na Uniksov učinak ove sezone i ubedljive pobede koje su zabeležili protiv Lokomotive i Lijetuvos Ritasa na domaćem parketu.15.50 - Radenović otputovao, ali je neizvestanKošarkaš Crvene zvezde Ivan Radenović, koji se povredio na prvoj utakmici i nije igrao u meču prvog kola srpske Superlige sa čačanskim Borcem otputovao je u Rusiju, ali trener Radonjić nije mogao sa sigurnošću da kaže hoće li i koliko biti spreman za meč u Kazanju. Branko Lazić, koji takođe, nije igrao protiv Borca potpuno je spreman.15.40 - Uniks u ratničkom raspoloženju dočekuje ZvezduKošarkaše Crvene zvezde dočekaće vatrena atmosfera. Na zvaničnom sajtu Uniksa osvanuo je poziv svim navijačima, uz prigodnu fotografiju, da ponesu neki navijački rekvizit, kao i to da će moći besplatno da ofarbaju lica.15.30 - Dobrodošli na Kurir sport!Revanš meč polufinala Evrokupa između Uniksa i Crvene zvezde počinje za sat i po vremena. Posle pobede u Beogradu Zvezda ima istorijsku šansu da se plasira u veliko finale.